اخبار امارات

دومین روز جیتکس با ماشین فوق پیشرفته و بدون فرمان!

از یک ماشین بدون فرمان در جیتکس گلوبال رونمایی شد.

این ماشین بسیار پیشرفته که در غرفه &e به نمایش گذاشته شد، دارای هوش مصنوعی، دوربین و دیگر فناوری‌هاست و با فرمان صوتی و تشخیص چهره کار می‌کند. این ماشین به‌جای شیشه جلو دارای صفحه نمایشی است که دنیای بیرون از خودرو را نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند انتخاب کنند که می‌خواهند در این خودرو چه منظره‌ای را تماشا کنند یا به چه موسیقی آرامش‌بخشی گوش دهند.

ارائه ماشین‌های خودکار و پرنده در مرکزیت همایش جیتکس امسال بود، و چندین نهاد دولتی از خودروهایی که از تکنولوژی پیشرفته بهره می‌برند رونمایی کردند. یک شرکت به‌عنوان بخشی از این رویداد از ماشین پرنده خود در دبی مارینا رونمایی کرد.

به گفته سازندگان این ماشین آزمایشی، هدف اصلی از تولید این خودرو افزایش زمان آزاد راننده بوده است. یکی از نمایندگان شرکت گفت: “زمان با ارزش‌ترین دارایی ماست. می‌خواهیم مطمئن باشیم که از زمان ذخیره شده حین رانندگی به خوبی استفاده می‌شود.”

گزینه‌های سرگرم‌کننده موجود در این ماشین فعالیت‌های عادی هستند؛ می‌توان در آن فیلم تماشا کرد یا بازی‌های ویدیویی انجام داد. با اهرمی که در بالای ماشین قرار دارد می‌توان گزینه‌های مختلفی را انتخاب کرد.

انتظار می‌رود جیتکس که تا جمعه، 14 اکتبر برقرار است، تا اختتامیه خود بیش از 100 هزار شرکت‌کننده از 170 کشور را به خود جذب کند. این یکی از بزرگترین نمایشگاه‌ها در حوزه فناوری در جهان بوده و میزبان بیش از 5 هزار ارائه‌دهنده از 90 کشور مختلف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا