اخبار امارات

به زودی در دبی می توانید بدون نیاز به پاسپورت احراز هویت کنید!

یکی مقام ارشد گفت که اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی (GDRFA) در دبی تمام خدمات خود را از طریق فناوری تشخیص بیومتریک چهره ارائه خواهد داد.

پس از اجرایی شدن کامل این پروژه، ساکنان دبی قادر خواهند بود تا با اثبات هویت خود با استفاده از گوشی‌های هوشمند، از خدمات GDRFA، مانند درخواست ویزا و مجوز ورود به کشور، بهره‌مند شوند.

رئیس دفتر مدیریت پروژه‌ها در GDRFA گفت که این سازمان با سرعت در حال کار بر روی این پروژه است تا در اسرع وقت آن را راه‌اندازی کند.

وی گفت: “هدف ما ایجاد امکان دریافت خدمات و انجام پرداخت‌های مربوط به GDRFA با احراز هویت از طریق تشخیص چهره (facial biometrics) است. به این ترتیب تمام خدمات این اداره، اعم از درخواست اقامت، ویزا، و دیگر خدمات، از طریق این فناوری در دسترس خواهد بود. ساکنان دبی دیگر برای اثبات هویت خود نیازی به ارائه پاسپورت یا مدارک شناسایی این‌چنینی نخواهند داشت.”

این سیستم تشخیص چهره در فرودگاه‌ها نیز به کار گرفته شده است. رئیس دفتر مدیریت پروژه‌ها همچنین ضمن اشاره به زمان‌بر بودن طراحی تمام خدماتGDRFA برای این سیستم، افزود که فعلا نمی‌توان تاریخی برای راه‌اندازی این خدمات اعلام کرد.

اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی (GDRFA) در جیتکس گلوبال از نُه پروژه مختلف، شامل پروژه‌های کنونی و پیشِ‌روی خود، رونمایی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا