اخبار امارات

سیستم محدودیت سرعت بافر در امارات چیست؟

قوانین محدودیت سرعت در جاده‌های امارات بسیار واضح و مشخص است. در هر جاده‌ای که وارد می‌شوید، چه خیابان‌های داخلی و چه بزرگراه‌ها، حداکثر سرعت مجاز بر روی تابلوهای راهنمایی مشخص شده است.

در تمام امارت‌ها، به جز ابوظبی، سرعت رفتن تا 20 کیلومتر بالای حداکثر سرعت اعلام شده، مجاز است (speed buffer system). دوربین‌های سرعت در جاده‌ها، برای جریمه در صورت رانندگی با سرعت 20 کیلومتر بیشتر از محدودیت اعلام شده، تنظیم شده‌اند. این یعنی در جاده‌ای که حداکثر سرعت مجاز مشخص شده برای آن 100 کیلومتر است، می‌توانید با نهایت سرعت 120 کیلومتر رانندگی کنید. دوربین‌ ثبت سرعت در صورتی که سرعت خودرو به 121 کیلومتر یا بیشتر برسد، تخلف سرعت غیرمجاز را ثبت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: رانندگی در دبی + اطلاعات ضروری برای اخذ گواهینامه دبی

 

با این‌حال، ابوظبی در سال 2018 سیستم اسپید بافر را کنار گذاشت. حداکثر سرعتی که در ابوظبی اعلام می‌شود، نهایت سرعتی که می‌توان حین رانندگی داشت. بنابراین، در جاده‌ای که حداکثر سرعت مجاز آن در آن 100 کیلومتر است، دوربین‌های ثبت سرعت روی 100 کیلومتر بر ساعت تنظیم شده و در صورتی که سرعت خودرو به 101 کیلومتر برسد، دوربین برای شخص راننده، تخلف رانندگی با سرعت غیر مجاز ثبت می‌کند.

در سال 2021، یکی از اعضای شورای ملی فدرال پیشنهاد داده بود که سیستم اسپید بافر از تمام جاده‌های امارات برچیده شود. اما مقامات راهنمایی و رانندگی گفتند که برنامه‌ای برای انجام این کار نخواهند داشت، چرا که این سیستم با توجه به جریان ترافیک در هر امارت طراحی شده است.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی کامل با جریمه های رانندگی در دبی که حتما باید بدانید!

 

هشت جریمه نقدی جداگانه برای تخلفات سرعت غیرمجاز وجود دارد که از 300 درهم تا 3000 درهم متغیر هستند؛ مبلغ جریمه بر اساس میزان سرعت بالای حد مجاز تعیین می‌شود. در صورتی که حداقل سرعت مجاز اعلام شده باشد، رانندگی زیر آن سرعت نیز با جریمه همراه خواهد بود. رانندگی با 80 کیلومتر بر ساعت بالاتر از سرعت، جریمه‌ای 3000 درهمی، 23 بلک پوینت و توقیف 60 روزه خودرو را به همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا