اخبار امارات

قانون ثبت اطلاعات ساکنین خانه دبی تغییر کرد!

مهلت ثبت اطلاعات ساکنین هر خانه در دبی برداشته شد و ذکر نام افراد الزامی نیست!

پیشتر در ۲۴ سپتامبر امسال، اداره املاک دبی (DLD) اعلام کرده بود که باید اطلاعات اشخاص ساکن در هر خانه در سیستم به ثبت برسد اما امروز در ۸ اکتبر این قانون تغییر کرد.

طبق دستور جدید اداره املاک دبی (DLD) در روز ۸ اکتبر، افراد هنگام ثبت اطلاعات ساکنین کافیست فقط تعداد ساکنین واحد مسکونی را ذکر کنند و دیگر ارائه‌ی نام، امارات آی‌دی و تاریخ تولد این افراد اجباری نیست.

همچنین مهلت دوهفته‌ای برای ارائه‌ی اطلاعات اعضای خانواده‌ یا هم‌خانه‌ای‌ها نیز برداشته شده و افراد نسخه این مراحل را از طریق ورژن جدید اپلیکیشن Dubai REST انجام دهند.

برای تکمیل این ثبت‌نام، تمام صاحب‌خانه‌ها، دولوپرها، شرکا‌های مدیریت املاک و مستاجران موظفند یک روند هشت مرحله‌ای، از جمله وارد کردن اطلاعات شخصی و امارات آی‌دی خود را پشت سر بگذارند.

پس از ثبت اطلاعات، مشخصات مربوط به ساکنان مشترک به طور خودکار بر روی اجاره‌نامه آپدیت خواهد شد. ثبت‌ اطلاعات تمام افرادی که در یک خانه زندگی می‌کنند به تمام آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا از قرداد اجاره (Ejari) به عنوان مدرکی برای احراز محل سکونت خود استفاده کنند.

برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را در وبسایت DLD یا اپلیکیشن Dubai REST انجام دهید:

۱) وارد صفحه‌ی login شوید.
۲) گزینه‌ی Individual را انتخاب کنید و با UAE Pass خود وارد شوید.
۳) ورود خود را با استفاده از اپلیکیشن UAE Pass تایید کنید. (می‌توانید برای ورود از راه‌های جایگزین نیز استفاده کنید.
۴) از قسمت داشبورد، واحدی که صاحب‌خانه یا مستاجر آن‌ هستید را انتخاب نمایید.
۵) گزینه‌ی Manage Co-occupants را انتخاب کنید.
۶) تعداد ساکنین را وارد کرده و گزینه‌ی Submit را بزنید.
۷) برای وارد کردن اطلاعات افراد، روی Add More کلیک کنید و پس از ارائه‌ی امارات آی‌دی و تاریخ تولد فرد، Verify را بزنید.

اگر یک شماره موبایل اشتباه به امارات آیدی ما لینک شده است، چطور مشکل را حل کنیم؟

مستاجران در دبی در حال ثبت تمام ساکنانی هستند که به طور مشترک به مدت یک ماه یا بیشتر در واحد مسکونی همراه آن‌ها زندگی می‌کنند. این افراد شامل اعضای خانواده، خدمتکار خانه و هم‌اتاقی‌ها می‌شوند. افراد کمتر از دو هفته فرصت دارند تا این روند را از طریق برنامه Dubai REST تکمیل کنند.

طبق اعلام دبی لند دپارتمان (DLD)، مستاجری که قرارداد اجاره تحت نام او ثبت شده، باید مشخصات تمام افرادی که با او در خانه زندگی می‌کنند را در سیستم ثبت کند.

برای انجام این پروسه، ساکنان باید برنامه Dubai REST را دانلود کرده و در ابتدا به‌عنوان مستاجر در آن ثبت‌نام کنند. این افراد باید برای انجام این کار شماره امارات آی‌دی خود را وارد کنند، و پس از آن یک رمز یک‌بار مصرف (OTP) به شماره موبایلی که به آی‌دی‌شان متصل است ارسال می‌شود.

بسیاری از ساکنان به خلیج تایمز اطلاع دادند که از آن‌جایی که شماره موبایلشان به امارات آی‌دی‌شان متصل نیست، قادر به ثبت‌نام نیستند و در نتیجه نمی‌توانند OTP دریافت کنند.

روند به‌روزرسانی شماره تماس کاملا آنلاین بوده و می‌تواند از طریق وبسایت سازمان فدرال هویت، شهروندی، گمرک و امنیت بنادر (ICP) انجام شود. هزینه این سرویس کمی بیشتر از 50 درهم است و تقریبا 10 دقیقه زمان می‌برد. راهنمای شش مرحله‌ای ذیل به شما در استفاده صحیح از سرویس کمک می‌کند:

1. سرویس مذکور را در وبسایت ICP پیدا کنید. برای دسترسی مستقیم به بخش درخواست شماره تماس، به آدرس https://beta.smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/guest/index.html#/updateMobileNumber بروید.

2. پس از انتخاب ملیت خود، باید شماره پرونده خود را وارد کنید. اگر ساکن دبی هستید، گزینه ‘Sections Number 3 (Dubai)’، و در غیر این صورت گزینه ‘4 Sections Number’را انتخاب کنید. اطلاعات مربوط به شماره پرونده خود را می‌توانید بر روی برچسب ویزای خود، زیر شماره آی‌دی، مشاهده کنید.

3. مشخصات خود را وارد کنید. زمانی که نام خود را به انگلیسی تایپ می‌کنید، سیستم آن را به طور خودکار آن را ترجمه کرده و در بخش Name (Arabic) وارد می‌کنید.

4. بخش Last Entry Date را کامل کنید. این تاریخ مربوط به زمان آخرین ورود شما به هر یک از فرودگاه‌های امارات است. با رجوع به بلیت الکترونیکی پروازتان (e-air ticket)، یا مهر و تاریخ آخرین ورود به کشور در پاسپورتتان، اطلاعات دقیق مربوط به این بخش را پیدا کنید.

5. پس از تکمیل فرم، یک فرم نشان داده خواهد شد که از شما می‌خواهد شماره تماس جدید خود را وارد کنید. پس از انجام این کار، یک رمز یک‌بار مصرف دریافت خواهید کرد.

6. پس از کلیک بر گزینه ‘I am not a robot’، می‌توانید اطلاعات وارد شده را چک کنید و سپس به مرحله پرداخت بروید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا