اخبار امارات

سیستم جدید تاکسی های هوشمند در دبی

سیستم جدیدی که در روز یکشنبه معرفی شد، با تحلیل داده‌های موجود، مکان‌هایی که بیشترین تقاضا برای تاکسی دارند را برای رانندگان مشخص می‌کند. این سیستم “هدایت هوشمند” که توسط هوش مصنوعی طراحی شده، پرتقاضاترین مکان‌ها برای تاکسی را پیشبینی کرده و به رانندگان نشان می‌دهد.

سازمان راه و ترابری (RTA) گفت که این پروژه مصرف سوخت را کاهش داده و باعث افزایش تعداد مسافرهای سوار شده در هر ماشین می‌شود.

این سیستم یکی از پروژه‌ها و خدمات تایید شده برای شرکت تاکسی‌رانی دبی (DTC) است. این طرح‌ها استفاده از فناوری هوش مصنوعی را گسترش می‌دهند، و با استفاده از فرآیندهای خودکارسازی باعث افزایش کارآمدی عملکرد خدمات تاکسی‌ها و بالارفتن امنیت ترافیک می‌شوند.

رئیس کل و رئیس هیئت مدیره اجرایی RTA گفت: “این پروژه‌های تایید شده باعث افزایش بازدهی عملکرد خودروها تا 3 درصد، و دقیق‌تر شدن داده‌ها و پیش‌بینی‌ها در رابطه با مناطقی که بیشترین تقاضا را برای تاکسی دارند تا سقف 10 درصد می‌شوند. همچنین زمان رفت و آمد را کاهش داده و درصد بازدهی بر کیلومتر را بیشتر می‌کنند، و همین‌طور 15 درصد افزایش نرخ پذیرش سفر، و 20 درصد کاهش منابع انسانی مصرفی به دنبال خواهند داشت.”

او برخی از 236 اتوبوس جدید مدارس، شامل دو دسته‌بندی 52 صندلی و 36 صندلی، را مورد بازرسی قرار داد. این صندلی‌ها مجهز به جدیدترین ابزار امنیتی، از جمله دوربین‌های داخلی و بیرونی، سیستم بازرسی دانش‌آموزی، سنسورهای حرکتی و یک سیستم خودکار اطفاء حریق هستند.

اداره DTC در طول نیمسال اول 2022، 118 میلیون درهم سود داشته است، و هفت توافقنامه تجاری برای به‌کارگیری تاکسی، لیموزین و اتوبوس امضا کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا