امارات جز 10 کشور برتر جهان در حمل و نقل الکتریکی

امارات جز 10 کشور برتر جهان در حمل و نقل الکتریکی

تحقیق جدیدی توسط Arthur D. Little (ADL)، یک شرکت پیشرو در مشاوره مدیریتی نشان داد که بازار خودروهای الکتریکی امارات در آغاز راه خود قرار دارد، و پیشبینی می‌شود که بین سال‌های 2022 و 2028، با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 30 درصدی، افزایش پیدا کند.

این تحقیق همچنین نشان داد که خطرات رو‌به‌رشد ناشی از تغییرات اقلیمی، طی چهار سال گذشته، باعث افزایش میل افراد به استفاده از حمل و نقل الکتریکی شده است.

مدیر بخش سفر و حمل و نقل در این شرکت گفت: “ما از طریق شاخص آمادگی جابه‎جایی الکترونیکی در جهان، قصد کمک به جامعه برای درک بهتر چشم‌انداز و توانایی بالقوه جابه‌جایی الکترونیکی، و حمایت از موسسات خودروسازی به واسطه بینشی نسبت به آمادگی بازارها برای این نوع حمل و نقل را داریم.”

این تحقیق به تفصیل نشان داد که به سبب افزایش در خدمات اجاره ماشین و وجود چشم‌انداز محدود نسبت به استفاده از خودروهای تجاری در حمل و نقل و اطلاعات لجستیک، خودروهای الکترونیکی حدود 95 درصد از بازار خودروهای الکترونیکی در امارات را تشکیل می‎دهد.

دولت، در راستای اهداف سال 2021 امارات، تصمیم به استفاده از خودروهای الکترونیکی در سرتاسر کشور گرفته است. 20 درصد از ماشین‌های دولتی جای خود را به خودروهای الکتریکی داده‌اند، و قرار است که این آمار تا سال 2030 به 42000 خودرو برسد.

امارات بزرگترین ایستگاه شارژ نسبت به تعداد این خودروها را در جهان دارد. در حال حاضر، در شبکه شارژ خودروهای الکتریکی، 325 ایستگاه وجود دارد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل