اخبار امارات

دبی رتبه اول خاورمیانه با 67900 میلیونر

آخرین گزارش Henley Global Citizens که ترندها در زمینه‌‌ ثروت و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در جهان را دنبال می‌کند، اولین فهرست خود از شهرهایی که دارای بیشترین میلیونرها یا افراد با دارایی خالص بالا (HNWIs) با ثروتی بیش از 1 میلیون دلار هستند را منتشر کرد. نیویورک با 345.600 میلیونر در صدر این لیست قرار گرفت.

در خاورمیانه، دبی با 67900 ساکن میلیونر و رشد 18 درصدی در تراکم HNWIs نسبت به سال گذشته، رتبه اول را دارد. بر اساس این گزارش، دبی از ماه ژوئن، 13 میلیاردر در خود داشته است. در رتبه‌بندی جهانی، دبی جایگاه 23ام را داراست، و پیشبینی می‌شود که تا سال 2030 جزو 20 شهر اول قرار گیرد. تل‌آویو دومین شهر ثروتمند در منطقه است.

ابوظبی نیز با اشغال جایگاه سوم، در بین ثروتمندترین شهرهای این منطقه قرار دارد. دوحه و ریاض، به ترتیب، چهارم و پنجم هستند. ابوظبی با رشد 16 درصدی در نرخ تراکم میلیونرهای خود نسبت به سال پیش، 23800 HNWIs در خود دارد.

شارجه از نظر تعداد ساکنان میلیونر، در بین پنج شهر رو به رشد در جهان قرار دارد. این امارت، مانند ریاض در عربستان سعودی، شاهد افزایش 20 درصدی در تعداد HNWIs خود نسبت به سال گذشته بوده است – طبق گزارشات، این دو شهر سریع‌ترین رشد را در تعداد افراد ثروتمند خود دارند. در حال حاضر، 3700 میلیونر در شارجه سکونت دارند.

برخی دیگر از شهرهای ثروتمند در این لیست، به ترتیب، عبارتند از:
بمبئی در هند؛ بنگلور در هند؛ توکیو در ژاپن؛ سان فرانسیسکو در آمریکا؛ لندن در انگلیس؛ سنگاپور پایتخت کشور سنگاپور؛ لس‌آنجلس و مالیبو در آمریکا؛ شیکاگو در ایلینوی آمریکا؛ هیوستون در تگزاسِ آمریکا؛ پکن در چین؛ شانگهای در چین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا