اخبار امارات

70% کارفرمایان امارات در سال آینده نیروی جدید می گیرند

یک تحقیق نشان داد که در امارات، هفت نفر از هر 10 کارفرما قصد استخدام پرسنل جدید برای سال آینده را دارند.

مدیر فروش (20 درصد)،حسابدار (18 درصد) و دستیار مدیر (administrative assistant) )16 درصد) تعدادی از سمت‌هایی هستند که بیشترین خواهان را دارند.

بر اساس این تحقیق، پنجاه درصد از شرکت‌هایی که قصد استخدام طی سه ماه آینده را دارند، در مجموع برای پنج شغل مختلف کارمند می‌گیرند، در حالی‌که 25 درصد از آن‌ها برای 6-10 شغل کارمند استخدام می‌کنند.

طبق تحقیق شاخص کار در خاورمیانه، مهارت‌های ارتباطی قوی به زبان‌های عربی و انگلیسی (51 درصد) بیشترین توانایی بود که کارفرمایان به دنبال آن بودند. کار تیمی (42 درصد)، مهارت‌های رهبری قوی (34 درصد) و توانایی کار سنگین (33 درصد) برخی از دیگر مهارت‌هایی بودند که درخواست‌های زیادی داشتند.

در رابطه با سابقه کاری، 28 درصد از شرکت‌کنندگان در این پژوهش گفتند که به دنبال داوطلبانی با تجربه مدیریتی هستند، در حالی‌که 27 درصد از آن‌ها خواستار تجربه فروش و بازاریابی، و 29 درصد نیز به دنبال افرادی با تجربه متوسط بودند.

مدیریت تجاری، (22 درصد)، مهندسی (22 درصد) و بازرگانی (19 درصد) برخی از سوابق تحصیلی بودند که بیشترین تقاضا را داشتند.

به‌طور کلی، نتایج نشان داد که صنعت مشاوره تجاری/مدیریت تجاری/مشاوره مدیریتی (84 درصد) ادعا می‌کند که بیشترین استخدام را طی سال آتی در سراسر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) خواهد داشت. پس از آن نیز بازرگانی/تجارت/خرده‌فروشی (82 درصد) و کالای مصرفی/FMCG (81 درصد) به ترتیب بیشترین تقاضا را داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا