تبلیغات املاک گران تر می شود

تبلیغات املاک گران تر می شود

قوانین جدید لیستینگ از ماه اکتبر اجرایی می‌شود، و درگاه‌های املاک در دبی پیشاپیش در حال افزایش تعرفه‌های تبلیغاتی خود هستند.

منابع موجود تایید کردند که برخی از درگاه‌های پیشرو در بازار املاک، نرخ‌های خود را افزایش داده‌اند، یا برنامه دارند که طی روزهای آتی چنین کنند. تغییرات اخیر در نحوه تبلیغات املاک در دبی باعث تقویت نقش درگاه‌ها شده است.

 

بیشتر بخوانید: برای کسب اطلاعات بیشتر از خرید ملک در دبی و آشنایی با مشاوران املاک روی لینک کلیک کنید.

 

هفته گذشته، اداره زمین دبی دستوراتی مبنی بر محدود کردن تعداد کارگزارها/موسسه‌هایی که نمایندگی یا لیست کردن هر نوع ملکی را بر عهده دارند (به‌خصوص املاکی که در بازار ثانویه برای فروش گذاشته می‌شوند.). از ماه اکتبر، چنین لیست‌هایی می‌توانند در ازای هر یک معامله، حداکثر سه نماینده داشته باشند.

این لیست‌ها باید شامل مجوزهایی باشند که پیشاپیش نیاز به گرفتن آن‌ها از اداره زمین است. این تغییرات به طور موثر جلوی دخالت بیش از سه واسطه برای فروش یک ملک را می‌گیرد. پس از فروش نیز، تمام لیست‎های مربوطه باید در اسرع وقت حذف شوند.

یک مشاور املاک گفت: “مقامات دبی در حال شفاف‌سازی بیشترِ شرایط تبلیغ و فروش املاک هستند. نیاز به مجوز پیش از تشکیل لیست و حالا محدود کردن تعداد واسطه‌ها در ازای در ملک، بخشی از این تغییرات را تشکیل می‌دهند.”

نرخ آگهی‌ برای لیستینگ یک ملک اجاره‌ای در درگاه‌های برجسته در این حوزه، از 60 درهم به 300-400 درهم افزایش یافته است.

این افزایش، پیشاپیش خبر از کاهش شدید حجم تبلیغات پس از اجرای قوانین وضع شده‌ی جدید توسط اداره زمین دبی می‌دهد. همچنین، درگاه‌ها باید از حذف لیستینگ‌های متعدد یا جعلی اطمینان حاصل کنند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل