اخبار امارات

امارات در 156 شاخص جهانی در دنیا اول است

در جلسه‌‌ای که امروز با حضور عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی در قصر الوطن واقع در ابوظبی برگزار شد، اعضای کابینه دولت دستاوردهای کشور در سطح جهان را مورد بازبینی قرار دادند.

امارات در 156 شاخص از جمله جذب استعداد، زیرساخت و قانون‌گذاری، در سال 2022، رتبه اول را در بین کشورهای جهان داشته است. این در حالی است که در سال 2020، امارات در 121 شاخص در جایگاه اول قرار داشت.

همچنین، امسال امارات در بین 288 شاخص جهانی، در بین 5 کشور برتر قرار داشته است؛ آمار مربوطه در سال 2020، امارات را در 189 شاخص بین 5 کشور برتر نشان می‌داد. این کشور همچنین در سال جاری، در 432 شاخص، بین 10 کشور برتر جهان قرار داشته است، در حالی‌که تعداد این شاخص‌ها در سال 2020، 314 بود.

فرمایش های حاکم دبیدر این جلسه همچنین امارات قانون جدیدی در رابطه با همکاری دو بخش عمومی و خصوصی کشور با یکدیگر معرفی کرد. پیشبینی می‌شود که امروز جزئیات بیشتری در رابطه با این قانون معرفی شود.

عالیجناب شیخ محمد در پایان این جلسه، در توییتر خود نوشت: “هدف ما ایجاد موقعیت و تشویق بخش خصوصی به مشارکت در پروژه‌های توسعه‌محور، اقتصادی و اجتماعی، و گسترش همکاری‌هایی است که موجب افزایش کیفیت خدمات عمومی می‌شوند.”

عالیجناب شیخ محمد با انتشار تعدادی توییت، بر نحوه غلبه امارات بر اثرات پاندمی کووید 19 اشاره کرد. وی گفت که توسعه اقتصادی کشور نسبت به دوران پیش از شروع پاندمی بیشتر بوده است.

وی گفت که تجارت بین‌الملل هنوز توان پیشین خود را بازنیافته، اما وضعیت اقتصاد امارات بهبود یافته است.

عالیجناب شیخ محمد همچنین گفت که تجارت غیرنفتی امارات در نیمه اول سال جاری با رسیدن به 1.053 تریلیون درهم – برای اولین بار در تاریخ این کشور – دستاورد جدیدی به ثبت رساند.

 

تغییر آینده حمل و نقل

امارات مجوز اولین هواپیمای باری الکتریکی منطقه را صادر می کند

امارات برای اولین هواپیمای باربری تمام الکتریک در منطقه، یک لایسنس موقت در نظر گرفت. سوخت این هواپیما تماماً با انرژی پاک تامین شده و میزان انتشارات آلاینده آن صفر خواهد بود.

امارات کشوری قدرتمند در بیشتر عرصه ها
این تصمیم در پی حضور عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، در جلسه کابینه دولت که در روز یکشنبه برگزار شد، گرفته شد.
عالیجناب شیخ محمد با انتشار توییتی گفت که این اقدام “گام مهمی است که می‌تواند به تحول آینده بخش ترابری و تاثیرات آن بر محیط زیست کمک کند.”

 

عالیجناب شیخ محمد، حاکم دبی فرموند:

این زمستان، انتظار عملکردی قوی را در بخش گردشگری داریم.

روز یکشنبه، عالیجناب شیخ محمد بن راشد، نخست وزیر و حاکم دبی، در پی جلسه کابینه امارات گفت که پیشبینی می‌شود امارات در زمستان پیش رو شاهد “بهبود جدی وضعیت گردشگری” خود باشد.

پیشبینی می‌شود که مسابقات جام جهانی رونق اقتصادی قابل‌توجهی برای دبی و ابوظبی به همراه داشته باشد. بسیاری از هتل‌ها نیز در انتظار تکمیل ظرفیت خود از نوامبر تا دسامبر هستند.

درآمد صنعت گردشگری کشور در نیمه اول سال جاری بیش از 19 میلیارد درهم بوده است، و مجموع تعداد مهمانان در این دوره، با افزایشی 42 درصدی، به 12 میلیون رسید.

عالیجناب شیخ محمد گفت: “این زمستان، انتظار عملکردی قوی در بخش گردشگری کشور را داریم.”

آمار منتشر شده در ماه اوت نشان داد که دبی در نیمسال اول 2022، میزبان 7.12 میلیون بازدیدکننده، قریب به سه برابر بیشتر از 2.52 میلیون گردشگر در دوره مشابه در سال گذشته، بوده است. این رقم نشان می‌دهد که این امارت به دستیابی به آمار افراد وارد شده به آن در طول نیمسال اول 2019، که 8.36 میلیون نفر بود، نزدیک‌تر شده است.

اداره گردشگری و اقتصاد دبی، دلایل این افزایش ناگهانی تعداد بازدیدکنندگان را برگزاری اکسپو 2020، که در 31 مارس به پایان رسید، و جایگاه این امارت به‌عنوان یک مقصد امن می‌‌داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا