اخبار امارات

مترو دبی به 1.9 میلیارد نفر خدمت رسانی کرده است

از زمانی که عالیجناب شیخ محمد بن راشد در ساعت 9:9:9 شب نهم سپتامبر 2009 با زدن نول کارت به عنوان اولین مسافر وارد متروی دبی شد، سیزده سال می گذرد. از آن زمان تاکنون این مترو به ستون فقرات سیستم حمل و نقل عمومی امارات تبدیل شده است.

متروی دبی که به عنوان طولانی ترین شبکه متروی بدون راننده جهان شناخته می شود، تاکنون به 1.9 میلیارد مسافر خدمت رسانی کرده است.

تحقق یک چشم انداز

طبق گزارش اداره راه و ترابری دبی (RTA)، متروی دبی یکی از ایده‌های رویایی شیخ محمد بن راشد بود که با هدف ارائه یک سیستم حمل و نقل پیشرفته در حد کلاس جهانی و تبدیل دبی به مرکز بین المللی تجارت و امور ملی، پیاده سازی شد.

در همین راستا، هفت ایستگاه متروی دبی در سال 2020 به دلیل «زیرساخت کارآمد»، «نقش حیاتی در حفاظت از محیط زیست» و «صرفه جویی درهزینه‌ها و منابع» موفق به کسب گواهینامه طلایی LEED شد.

مجهز به مرکز عملیات پیچیده

اداره RTA خاطر نشان کرد که مرکز کنترل عملیات ریلی متروی دبی یکی از پیچیده‌ترین مراکز کنترل جهان است و عملیات متروی دبی در خطوط قرمز و سبز را بصورت 24ساعته مدیریت می‌کند.

امکانات متروی دبی

اداره RTA گفت راحتی مسافران از اهمیت بالایی برخوردار است مسافران می توانند از خدمات پیشرفته ایستگاه‌ها و دسترسی به وای‌فای و پوشش تلفن همراه در داخل مترو استفاده کنند.
همچنین قطارها و ایستگاه‌ها به دوربین‌های نظارتی مجهز بوده و امنیت را برقرار می کنند.

آینده مترو

درحال حاضر 53 ایستگاه در خطوط قرمز و سبر وجود دارد و 125 قطار در این مسیر فعالیت می نند.

اداره RTA به مناسبت سیزدهمین سالگرد تأسیس متروی دبی گفت: متروی دبی به ارائه بهترین خدمات به مسافران ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا