اخبار امارات

والدین در دبی چقدر برای مدرسه فرزندان هزینه می کنند؟

با توجه به تحقیق جدیدی که در روز چهارشنبه منتشر شد، تقریبا 80 درصد از والدین در امارات ماهانه 40 درصد از درآمد خود را صرف پرداخت شهریه می‌کنند، در حالی‌که برخی دیگر به وام‌های شخصی و استفاده از پس‌انداز خود روی می‌آورند.

این تحقیق میانگین هزینه سالانه تحصیل را 45676 درهم تخمین زد.

بیش از یک سوم – 34 درصد – از ساکنان امارات از توانایی خود برای حمایت مالی از فرزندانشان جهت ادامه تحصیل مطمئن هستند.

 

بیشتر بخوانید: اطلاعات کامل در خصوص مدارس دبی و شهریه های آنها

 

در این تحقیق که در ماه ژوئیه انجام شد، بیش از 1500 نفر از ساکنان کشورهای عضو جی‌سی‌سی در سراسر امارات، عربستان سعودی، قطر و بحرین مشارکت داشتند.

بر اساس نتایج این تحقیق، 39 درصد از والدین برای پرداخت شهریه مراکز تحصیلی، بیش از پیش از پس‌انداز خود استفاده می‌کنند و 15 درصد نیز به دریافت وام‌های شخصی متوسل شده‌اند. تقریبا 18 درصد از اماراتی‌ها برای پرداخت هزینه‌های تحصیل فرزندانشان از کمک‌های دولتی، و 41 درصد از آن‌ها از پس‌انداز شخصی خود استفاده می‌کنند.

پرداخت شهریه مسئله بسیار مهمی برای بسیاری از شرکت‌کنندگان در این تحقیق بود، و پس از آن نیز مخارج زندگی با 54 درصد، و قبولی در موسسه تحصیلی مورد علاقه خود برای 53 درصد از آن‌ها ، دیگر دغدغه‌های این افراد بودند.

مدیر توزیع یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه گفت که والدین حالا نه تنها نسبت به پس‌انداز کردن برای تحصیل فرزندان خود آگاه‌ترند، بلکه بیش از پیش نیز به فکر حفاظت از پس‌انداز موجود برای آینده‌ی فرزندانشان در صورت وقوع اتفاق‌های پیشبینی‌نشده هستند.

این مدیر گفت که افراد در کنار کمک گرفتن از یک مشاور مالی، می‌توانند همچنین از ابزار مختلف آنلاینی استفاده کنند که والدین را در مسیر پس‌انداز کردن برای تحصیل فرزندان خود هدایت می‌کنند.

41 درصد از ساکنان امارات گفتند که قصد دارند فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور و به مقاصدی از جمله آمریکا، انگلستان، و هند بفرستند.

43 درصد از والدینی که در این تحقیق شرکت کردند، گفتند که داشتن درک بهتری از طرح‌های پس‌انداز برای تحصیل و سودهایی که به همراه خواهد داشت، آن‌ها را به قدم برداشتن در این مسیر تشویق خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا