دبی دروازه اصلی جام جهانی قطر

دبی دروازه اصلی جام جهانی قطر

قطر در حال آماده شدن برای رونق گردشگری حاصل از برگزاری جام جهانی و خوش‌آمدگویی به بیش از یک میلیون طرفدار فوتبال است. فقط یک مشکل وجود دارد، و آن هم این‌که بسیاری از این افراد نمی‌خواهند یا نمی‌توانند در این کشور بمانند.

محدودیت اقامت باعث خواهد شد که صدها هزار نفر از دوستداران فوتبال، در طول این یک ماه برگزاری مسابقات، در کشورهای نزدیک به قطر بمانند. پروازهای یک روزه، تماشاچیان را از شهرهای بزرگ خاورمیانه برای دیدن بازی‌ها به قطر برده و به کشورشان برمی‌گردانند. این رفت و آمدها به سود شرکت‌های هواپیمایی، هتل‌ها و مراکز پذیرایی در سرتاسر کشورهایی از جمله امارات، عربستان سعودی و عمان خواهد بود.

البته دبی، این مرکزِ همیشه محبوب و توریستی، بیش از همسایگان خود از ترافیک منطقه سود خواهد برد. از 90 پرواز جدیدی که هر روز در شهر میزبان، دوحه، فرود خواهند آمد، مبدا تقریباً 40 عدد از آن‌ها، امارات خواهد بود. هتل جدیدی که در پالم ساخته شده، برای مهمانانی که قصد دارند در دبی مستقر شوند و با پروازی 40 دقیقه‌ای با روند ساده خروج از کشور، به دوحه بروند، در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل دبی ایرپورتس گفت که دبی مکان تفریحی بزرگی در دوره جام جهانی خواهد بود و احتمالا میزبان افراد بیشتری نسبت به قطر خواهد بود. قطر ظرفیت هتل‌ چندانی ندارد، و در عوض ما اینجا گنجایش بسیاری برای ارائه داریم.

وزارت میراث و گردشگری عمان گفت که این مسابقات توجه‌ها را به سمت بسیاری از مقاصد منطقه جلب خواهد کرد، و تاثیر اقتصادی آن تنها به این رویداد ورزشی محدود نخواهد بود.

شلوغ‌ترین دوره برای قطر، زمان بازی‎های مرحله گروهی خواهد بود؛ در این مدت روزانه چهار بازی در استادیوم‌های مختلف دوحه برگزار می‌شود. دو عدد از استادیوم‌ها تنها 10 دقیقه با یکدیگر فاصله دارند، و دورترین محل برگزاری بازی‌ها نیز تنها یک ساعت با آن‌ها فاصله دارد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل