بالا رفتن اجاره بها در 3 منطقه معروف دبی

بالا رفتن اجاره بها در 3 منطقه معروف دبی

اجاره در دان تان دبی، بیزینس بی و دبی مارینا تا 24% بالا رفته است

دبی مارینا، داون تاون دبی و بیزینس بی، به دلیل سرزندگی و لایف‌استایل منحصر به فردی که برای ارائه دارند، محبوب‌ترین محله‌های دبی برای زندگی در سال 2022 هستند.

طبق آخرین داده‌های Property Finder، پالم جمیرا، جمیرا ویلیج سیرکل، و جمیرا لیک تاورز برترین مناطق جستجو شده در این امارت هستند.

این شرکت پیشرو در بازار املاک گفت: “دبی مارینا همچنان به‌عنوان یکی از سرزنده‌ترین محله‌های این امارت به شمار می‌رود، و در آن همه‌چیز برای همه افراد پیدا می‌شود، به‌خصوص آنان که به دنبال لذت بردن از حداکثر امکانات به همراه ترکیبی از لایف‌استایل‌های شهری و ساحلی هستند. به علاوه، این شهر دارای آسمان‌خراش‌های زیبا و فعالیت‌های بسیاری بوده، و مملو از جاذبه و گزینه‌های مختلف برای تفریح و سرگرمی است.”

داون تاون که برج خلیفه و دبی مال در آن قرار دارند، به دلیل نزدیکی به امکانات مختلف، پیاده‌روهای دوست‌داشتنی، غذاخوری‌های باکیفیت و تفریحات شبانه‌ای که دارد، جزو گزینه‌های اصلی خریداران و مستاجران است.

بیزینس بی یکی از مهم‌ترین مناطق مسکونی، بازرگانی و تجاری، و در نزدیکی داون تاون دبی است. رفت و آمد در این منطقه راحت بوده و از طریق مسیرهای مهم امارت قابل دسترسی است. همچنین دو ایستگاه مترو، مجموعه‌ای از مسیرهای اتوبوس و تاکسی‌های آبی برای خدمات‌رسانی در آن وجود دارد.

دبی مارینا، داون تاون دبی و بیزینس بی، به لطف تقاضای بسیار و محبوبیت بالایشان، شاهد بیشترین افزایش در اجاره‌بها طی فصل دوم سال بوده‌اند.

طبق گزارش شرکت مدیریت املاک Atesco از فصل دوم سال، دبی مارینا، داون تاون و بیزینس بِی، به ترتیب، شاهد افزایش‌های 23 درصدی، 24 درصدی و 21 درصدی بوده‌اند. این بیشترین میزان افزایش بین تمامی مناطق معمولی تا لوکس در امارت طی فصل گذشته بوده است.

اجاره‌‌بها در این سه منطقه از 40000 درهم بابت یک آپارتمان تک‌اتاقه در دبی مارینا شروع شده و تا 300000 درهم برای یک واحد سه‌خوابه در داون تاون بالا می‌روند.

اجاره بها در سه منطقه برای آپارتمانداده‌های پراپرتری فایندر همچنین نشان داد که دبی هیلز استیت، پالم جمیرا، عربین رنچز، داماک هیلز (Ayoka by Damak)، محمد بن راشد سیتی و دبی لند مناطق محبوب نوظهور برای خانه‌های ویلایی/شهری در این امارت هستند.

در راستای این میزان از تقاضا، این سه محله در فصل دوم سال، شاهد رشد شدیدی در اجاره‎ در بخش خانه‌های ویلایی/شهری در این امارت بودند. اجاره‌ها در دبی هیلز استیت، پالم جمیرا و عربین رنچز به ترتیب 42، 41 و 30 درصد افزایش داشته‌اند.

اجاره بها در سه منطقه برای ویلااملاک و مستغلات در این امارت شاهد فعالیت پر جنب و جوشی بوده است، و تقاضا برای اجاره مسکن با تشکیل 72.97 درصد از کل اجاره‌ها در ژوئیه، و رشدی 5.67 درصدی در مقایسه با ژوئن 2022، همچنان پر قدرت به رویه خود ادامه می‌دهد.

در ژوئیه 2022، مجموعاً 7092 معامله فروش به ارزش 21 میلیارد درهم به ثبت رسید. این امارت در مجموع 42698 اجاره در ژوئیه ثبت کرد که 56.04 درصد از آن‎ها اجاره‌های جدید، و 43.96 درصد تمدید بودند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل