اخبار امارات

شاخص اجاره در دبی به‌روز شد

شاخص اجاره‌بها در دبی به‌روز شده است تا افزایش‌های اخیر در اجاره‌بهای مناطق مسکونی شهر را منعکس کند، و به صاحب‌خانه‌ها و مستاجران شفافیت بیشتری در خصوص روند اجاره ارائه دهد. این تغییر بیشتر در رابطه با اجاره‌ی موجودی که در قرار است تمدید شوند صدق می‌کند، که به معنای دغدغه‌ی کمتر برای صاحب‌خانه‌ها و مستاجران است.

اما در رابطه با عقد اجاره‌ با مستاجر جدید، صاحب‌خانه‌ها انعطاف بیشتری در خصوص درخواست اجاره دارند. در این شرایط، مستاجران احتمالی با تقاضای اجاره‌بهایی 20-30 درصد بیشتر آن‎چه در حال حاضر پرداخت می‌کنند، روبه‌رو هستند، زیرا صاحب‌خانه‌ها در تلاشند تا از تقاضای پایدار در پی گزینه‌های رو به کاهش، حداکثر استفاده را ببرد. به گفته مشاورین املاک، در برخی از مناطق مسکونی پرطرفدارتر، میزان اشغال پس از تابستان می‌تواند تا بسیار بیشتر از 10 درصد کاهش یابد.

 

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در دبی به همراه نکات مهم در اجاره!

 

در بحث افزایش شدید اجاره‌بها، مالکانی که مایل به افزایش اجاره بیش از میانگین برای ملکی در یک محله‌ی به‌خصوص هستند، می توانند درخواست خود را ثبت کنند تا مورد بررسی مقامات قرار گیرد.

مناطق کلیدی از سال گذشته تا الان شاهد افزایشی 20 درصدی بوده‌اند؛ به همین دلیل است که به‌روزرسانی شاخص اجاره‌بها در دبی بسیار حائز اهمیت است.

در دبی، بازار اجاره مسکن به جایی رسیده است مالکان تصمیم‌گیرنده هستند. به طور میانگین، اجاره‌بهای خانه‌های ویلایی در سطح شهر، در مقایسه با سال گذشته، 25 درصد، و اجاره‌بهای آپارتمان‌ها 12 درصد افزایش داشته‌اند. همچنین، خانه‌های موجود در محله‌های مرکز شهر شاهد میزان اشغال بالاتری هستند.

میانگین ارزش اجاره‌بها مطابق با شاخص اجاره‌بها در دبی و تاییدیه‌ی RERA (آژانس تنظیم مقررات املاک و مستغلات) تعیین می‌شود. این میانگین در وبسایت اداره زمین دبی و برنامه دبی رست (Dubai REST) قابل مشاهده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا