توریست ها میتوانند بیشتر در امارات بمانند

توریست ها میتوانند بیشتر در امارات بمانند

از سپتامبر، طبق قوانین جدیدی که در آوریل اعلام شدند، افرادی که به امارات می‌آیند می‌توانند از ویزای بازدید 60 روزه بهره‌مند شوند. به‌عنوان بخشی از تغییرات ناگهانی اعمال‌شده بر ویزاهای اقامت و بازدید در امارات، مسافران می‌توانند برای مدت زمانی دو برابر در امارت‌ها بمانند.

پیش‌تر، پس از گذشت 30 روز از زمان ورود، مهلت 9 روزه‌ای دریافت می‌کردید که باید در طول آن تصمیم به تمدید ویزای خود می‌گرفتید؛ در غیر این صورت، پس از پایان مهلت، مشمول پرداخت 100 درهم جریمه در ازای هر یک روز اقامت می‌شدید.

اما حالا از ماه آینده، افراد می‌توانند با ویزای بازدید 60 روزه وارد امارات شوند، که گزینه‌ی ایده‌آلی برای کسانی است که می‌خواهند از یک تعطیلات طولانی در امارات لذت ببرند. همچنین به کسانی که تصمیم دارند از مقصد اولیه خود به دبی بروند، زمان بیشتری برای رسیدگی به ویزای کار یا اقامت خود داده خواهد شد.

تمامی ویزاهای ورود به کشور برای یک یا چندین بار ورود در دسترس، و قابل تمدید برای 60 روز دیگر هستند.

برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ویزای هنگام ورود برای برخی از مسافران متفاوت بود، مانند کسانی که از منطقه شنگن اروپا می‌آیند و می‌توانند در هر دوره 180 روزه، 90 روز را در امارات سپری کنند. تا الان خبری درباره تغییر این قانون اعلام نشده است.

علاوه بر ویزای توریستی عادی، کابینه دولت امارات از یک ویزای توریستی پنج ساله جدید رونمایی کرد که به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا به مدت 90 روز بدون اسپانسر در امارات بمانند. هرچند، بازدیدکنندگان نمی‌توانند در سال بیشتر از 180 روز در این کشور سپری کنند.

پیش‌نیاز دریافت این ویزا، ارائه مدرکی دال بر داشتن حداقل 4000 دلار موجودی در حساب بانکی، یا معادل آن به یک ارز دیگر، طی شش ماه گذشته است.

این تغییرات نیز مانند تغییرات اعمال شده بر ویزای عادی ورود به کشور، از سپتامبر 2022 به مرحله اجرا خواهند رسید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل