ابوظبی دوباره امن ترین شهر جهان شد!

ابوظبی دوباره امن ترین شهر جهان شد!

ابوظبی امن ترین شهر جهان

پایگاه داده آمار جهانی، Numbeo، نتیجه بررسی نیمسال 2022 خود در مورد کیفیت زندگی در نقاط مختلف جهان را منتشر کرد.

این نظرسنجی، بر اساس تعدادی از عوامل تعیین‌کننده، یک ارزش کلی برای «کیفیت زندگی» مشخص می‌کند؛ جنبه‌هایی از زندگی که به این حس کلی کمک می‌کند که «این مکان واقعا خوب است». یکی از این جوانب اصلی کیفیت زندگی، جرم و جنایت است – و در مقابل آن، میزان امنیت موجود در یک شهر.

سایر معیارها شامل هزینه‌های زندگی، مراقبت‌های بهداشتی، آب و هوا، ترافیک و آلودگی است.

امارات در مجموع از نظر امتیازات ملی کیفیت زندگی، رتبه‌ی بسیار خوب 11 از بین 87 کشور را کسب کرد، که آن را به بالاترین رتبه بین دیگر کشورهای خاورمیانه تبدیل می‌کند. این کشور بالاتر از آمریکا (19)، انگلستان (20)، اسپانیا (15)، کانادا (22)، فرانسه (29)، هند (48)، سنگاپور (28)، پاکستان (70) و کشورهای دیگری قرار گرفت.

برندگان بزرگ در این لیست کیفیت زندگی عبارتند از: سوییس، کشورهای اسکاندیناوی و استرالیایی، آلمان و اتریش.

اما هنگام تجزیه داده‌ها و در نظر گرفتن شهرها، زمانی که به امتیازات مشاهده شده و حقیقی در بحث امنیت نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که مناطق شهری گسترش یافته در این موارد موفق‌تر عمل کرده‌اند.

از بین 453 شهری که داده‌های مربوط به آن‌ها در دسترس قرار گرفته است، ابوظبی در رتبه اول قرار دارد (و پایین‌ترین رتبه از نظر خطر میزان مشاهده‌ شده جرم و جنایت)، که پایتختمان را به کم‌خطرترین شهر تبدیل می‌کند. نکته بسیار قابل‌توجه این است که این هفتمین دفعه‌ متوالی است که ابوظبی در جایگاه بالایی در این لیست قرار می‌گیرد.

البته شارجه نیز در رتبه هفتم، یعنی 312 رتبه بالاتر از لندن، قرار گرفت؛ دبی جایگاه هشتم را به دست آورد که 223 رتبه از بمبئی در هندوستان بالاتر است

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل