اخبار امارات

برنامه جدید دپوزیت ویزای کارمندی در امارات

شرکت ها می توانند بین ضمانت بانکی و بیمه، یکی را انتخاب کنند

روز سه‌شنبه‌ وزارت منابع انسانی امارات برنامه‌ی جدیدی برای ضمانت‌های بانکی اتخاذ کرده و طرح جدیدی برای بیمه‌ی کارمندان بخش خصوصی در امارات نیز ارائه کرد.

در این برنامه‌ی جدید شرکت‌ها می‌توانند ضمانت بانکی با اعتبار یک سال و حداقل ۳۰۰۰ درهم برای هر کارمند به بانک‌های امارات ارائه بدهند. این ضمانت به طور خودکار تمدید می‌شود.

همچنین گزینه‌ی‌ دیگری وجود دارد که در آن می‌توان کارگران را با ۱۳۷.۵ درهم برای هر کارگر آموزش‌دیده، ۱۸۰ درهم برای هر کارگر غیرآموزش‌دیده و ۲۵۰ درهم برای هر کارگر در مشاغل پرریسک که در سیستم حمایت از دستمزد ثبت نشده‌اند بیمه کرد.

پوشش این بیمه تا ۲۰ هزار درهم است و شامل حقوق ۱۲۰ روز گذشته‌ی‌ کارگر، سنوات و هزینه‌ی بازگشت کارگر به کشور خود می‌شود.‌

این تصمیم در راستای حفظ حقوق کارگران، حمایت از جامعه‌ی کار، افزایش رقابت و پایداری فضای کاری امارات و اعتبار امارات به عنوان مقصدی برای کار، زندگی و سرمایه‌گذاری اتخاذ شده است.

طبق این طرح، کارفرما در چهار مورد می‌تواند برای بازگرداندن ضمانت بانکی یا باقی‌مانده‌ی آن درخواست کند: در صورتی که اجازه‌ی کار کارگر لغو شده و فرد از کشور خارج شود، در صورت مرگ کارگر و فرستادن جسد او به کشور مبدا یا دفن او در امارات، در صورتی که کارگر به کارفرمای جدیدی منتقل شود و همین‌طور در سایر حالاتی که کارفرما مدرکی دال بر لغو اجازه‌ی کار کارگر و تسویه‌ی حقوق او ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا