اخبار امارات

چرا فولکس واگن برقی در امارات پرفروش شده است؟

هاچ‌بک تمام برقی فولکس واگن ID در حیاط‌های منطقه خرید و فروش خودرو راس الخور در دبی، در حال تجربه‌ی فروش‌های سریع و خوبی است.

یکی از معامله‎گران گفت که طی سه ماه گذشته بیش از 40 عدد از این خودرو فروخته شده است. به گفته‌ی یک فروشنده‎ی دیگر، 15 عدد از این خودرو که قرار بود طی چند روز آینده برسند، پیشاپیش به فروش رفتند.

این ماشین‌های صفر کیلومتر که با قیمتی حدود 145000 درهم به فروش می‌رسند، در نگاه اول از نسل بعدی خودروهای الکتریکی به نظر می‌رسند. هرچند، این خودرو هنوز برای استفاده در امارات، که در تابستان هوای آن ممکن است به 50 درجه هم برسد و باتری 44 کیلوواتی زیر دو صندلی جلویی ماشین را تحت فشار زیادی قرار دهد، تست نشده است.

در چنین شرایطی این خودرو شامل ضمانت نمی‌شود و ممکن است تعمیر آن مشکل شود.

فروشندگان اعتراف می‌کنند که این خودروها ضمانت ندارند، و به همین دلیل است که قیمت آن‌ها نزدیک به 30000 درهم ارزان‌تر از همین مدل در نمایندگی‌های دیگر فولکس واگن در دیگر کشورهاست.

فروشندگان می‌گویند که این خودروها برای رانندگی در گرمای صحرا راحت هستند چراکه هیچ مشکلی در خصوص باتری‌ها پیش نخواهد آمد و احتمال آتش گرفتنشان خیلی کم است.

وزارت صنعت و فناوری‌های پیشرفته گفت که تمام خودروهایی که ورودشان تایید می‌شود، یک کارت شناسایی خواهند داشت.

گفته می‌شود که به مقدار کمی احتمال داغ شدن بیش از حد باتری وجود دارد، اما داده‌های کافی دال بر جدی نبودن این مسئله وجود دارد. سازمان راه و ترابری که گواهی ماشین کاری نداشته و تنها کارهای ثبت خودرو را بر عهده دارد، در این‎باره نظری نداد. صدور گواهی توسط وزارت صنعت و فناوری‌های پیشرفته انجام می‌شود. این صنعت نیز به درخواست برای شفاف‌سازی در این مورد پاسخی نداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا