اخبار امارات

3.4 میلیون حمله فیشینگ در امارات ظرف 3 ماه

کلاهبرداری و فیشینگ در امارات با افزایش 230 درصدی در سه ماه دوم سال 2022، سر به فلک کشیده است.

تحلیل و بررسی متخصصین شرکت امنیت سایبری Kaspersky نشان داده است که تعداد حملات مرتبط با خطر از دست دادن اطلاعات، فیشینگ و کلاهبرداری و یا مهندسی اجتماعی در امارات، در طول سه ماه دوم 2022 افزایش بسیاری داشته و نسبت به دوره سه ماهه گذشته در این کشور، افزایشی 230 درصدی را تجربه کرده است.

به‌علاوه، این شرکت با راهکارهای امنیتی خود موفق به شناسایی 3.481.419 حمله فیشینگ در امارات، در طول سه ماه دوم سال، شد.

یکی از متخصصین بخش امنیت در Kaspersky گفت: “طبق آمار Kaspersky، بیشتر کشورهای خاورمیانه در سه ماه دوم 2022 شاهد افزایش شدید 159 درصدی در تعداد حملات مرتبط با خطر از دست دادن اطلاعات بوده‌اند، و 15.012.880 کلاهبرداری از طریق فیشینگ در طول این دوره شناسایی شد.

عربستان با 5.808.946 حمله فیشینگ و افزایش 168 درصدی، بیش از باقی کشورها مورد هدف این حملات سایبری قرار گرفت.

این فرد متخصص گفت: ” کلاهبرداران به‌طور ویژه در اوج تعطیلات، مسافرانی که دنبال مکان‌های جالب، و اسکان و پروازهای مقرون‌به‌صرفه را مورد هدف خود قرار می‌دهند.”

وی همچنین گفت که مهندسی اجتماعی که گاهی کلاهبرداری از طریق “هک کردن شخص” نامیده می‌شود، برای فریب دادن کاربران ناآگاه به حاضر شدن در محل کلاهبرداری و وارد کردن اطلاعات شخصی خود استفاده می‌شود.

راه‌هایی برای حفاظت از اطلاعات خود:

  • پیش از وارد کردن هر گونه اطلاعات حساس مانند جزئیات لاگین و پسوورد، به آدرس وبسایت توجه کنید. اگر URL به‌نظر درست نمی‌آید (مثلا املای آن متفاوت بوده و یا به‌جای حروف از نشانه‌های خاصی استفاده شده است)، هیچ اطلاعاتی در سایت وارد نکنید. اگر شک دارید، گواهی سایت را با کلیک کردن بر آیکون قفل سمت چپ URL چک کنید.
  • لینک‌هایی که از سمت منابع ناشناخته (چه در ایمیل و چه در برنامه‌های پیام‌رسان یا شبکه‌های اجتماعی) پیشنهاد می‌شوند را باز نکنید.
  • اگر از طریق ایمیل یا برنامه‌های فضای مجازی، پیام دریافت جایزه از طرف یک شرکت مسافرتی یا خط هواپیمایی دریافت کردید، برای اطمینان حاصل کردن از صحت پیام، وبسایت رسمی شرکت مربوطه سر بزنید. همچنین لینک‌هایی که تبلیغ جایزه برایتان باز می‌کند را چک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا