اخبار امارات

افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در امارات

تا ماه ژوئن، شرایط حقوق کارمندان جدید با نرخ بازار نسبتاً مطابقت داشت، در صورتی که این هماهنگی در ابتدای سال 2022، 15 تا 20 درصد کمتر بود. افرادی که در حال حاضر شاغل و یا به دنبال افزایش حقوق در شغل جدیدی هستند، تا ماه ژوئن درخواست افزایشی 10 تا 15 درصدی داشتند، و با استخدام‌های بسیار در امارات، این درخواست‌ها در برخی مواقع به 30 درصد نیز می‌رسید.

بر اساس گزارشی از طرف شرکت نادیا گلوبال، امارات به‌عنوان مقصد شماره 1 برای جستجوی شغل ظاهر شد. داوطلبان در این کشور بیش از هر زمان دیگری در حال درخواست برای شغل هستند. طبق این تحقیق، امارات در نیمه اول 2022، نسبت به دوره‌ی مشابه در سال گذشته، شاهد افزایشی 200 درصدی در فضای خالی برای اشتغال بود.

بیشتر کارمندان طی 12 ماه آینده، به دلیل تورم، انتظار افزایش حقوق خواهند داشت.

اگرچه از سال 2007 هیچ افزایش حقوق دو رقمی در منطقه وجود نداشته است، اما پیش از بحران جهانی مالی در سال 2008، میانگین دستمزدها بین 1 تا 3 درصد افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر، کارفرمایان از طرفی با فشارهای ناشی از تورم، و از طرفی با “جنگ بر سر استعداد” مواجه هستند، و اقتصاد جهان نیز در حال تلاش برای پشت سر گذاشتن کامل کووید در بحبوجه‌ی جنگ اوکراین است.

به تازگی یک نظرسنجی نشان داد که 50 درصد از کارمندان حتی در صورت دریافت پیشنهاد افزایش حقوق هنگفتی از طرف یک کارفرمای جدید احتمالی نیز کارفرمای فعلی خود را ترک نمی‌کنند. اگر زاویه‌ای دیگر، می‌توان گفت 50 درصد دیگر این کار را خواهند کرد.

با تبدیل شدن قیمت بنزین به یکی از محرک‌های اصلی تورم، کارفرمایان باید به طور مرتب، ‌هزینه حمل و نقل و دستمزد برای استفاده تجاری از حمل و نقل شخصی را مورد بررسی قرار دهند.

تغییر در پویایی بازار کار:

  • فریلسنرها بیشتر توسط کارفرمایان پذیرفته می‌شوند
  • افزایش قابل‎توجه در جای خالی در بخش فروش (بدون حقوق – فقط کمیسیون حاصل از فروش)
  • استخدام‌های جدید پس از اوج کرونا 5 درصد کمتر از کارمندان فعلی استخدام شده در 2022 حقوق دریافت می‌کنند
  • تاکید کارفرمایان بر ارزیابی دیجیتال و یا فناوری اطلاعات بیشتر شده و استخدام افراد فعال در این حوزه‌ها 65 درصد رشد داشته است

بیشترین حقوق‌ها:

  • حقوق بخش حسابداری و امور مالی بین 4300 تا 40000 درهم در ماه است، و برای نقش‌های مدیریتی و منشی، بسته به پُست و ارشدیت، این رقم می‎تواند از 3500 تا 16000 درهم باشد.
  • بخش منابع انسانی، که بسیار مورد تقاضاست، می‌تواند تا 48000 درهم درآمد داشته باشد. مدیران و رؤسای منابع انسانی ناحیه، بسته به اندازه‌ی تشکیلات، ممکن است تا 105000 درهم در ماه دریافت کنند.
  • حقوق دریافتی فعالان بخش‌های فناوری اطلاعات و امنیت سایبری می تواند تا 27000 درهم افزایش یابد. نقش‌های باتجربه مانند مدیر فناوری اطلاعات و سرپرست فناوری اطلاعات، بسته به نوع تشکیلات، تا 63000 درهم دریافت می‌کنند. افراد مشغول در همین نقش‌ها در یک محیط کاری نسبتاً کوچک‌ 20 درصد کمتر دریافت می‌کنند.
  • در بخش‌ زنجیره تامین، لجستیک و تدارکات، حقوق‌ها در یک شرکت چندملیتی از حدودا 5500 درهم برای دستیار لجستیک تا 68000 درهم برای سرپرست لجستیک متغیر است.
  • حقوق میانگین برای افراد فعال در بخش‌های فروش و بازاریابی حدودا 18000 درهم است. این مقدار تا 36000 درهم بالا می‌رود. جایگاه‌های بالاتر مانند سرپرست بازاریابی و مدیر بازاریابی ناحیه می‌تواند تا 90000 درهم دستمزد داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا