دبی بزرگترین مزرعه عمودی دنیا را ساخت

دبی بزرگترین مزرعه عمودی دنیا را ساخت

بزرگترین مزرعه عمودی جهان واقع در دبی، با سرمایه‌ی 40 میلیون دلاری، درهای خود را گشود.

این مزرعه بخشی از Emirates Crop One، سرمایه‎گذاری مشترک بینEmirates Flight Catering و Crop One است.

بوستانیکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم در دبی وورلد سنترال، مساحتی 330000 فوت مربعی را اشغال کرده و برای تولید بیش از یک میلیون کیلوگرم سبزیجات پربار و با کیفیت در سال آماده‌سازی شده است. این مزرعه 95 درصد کم‌تر از کشاورزی سنتی به آب نیاز دارد.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس و مدیر اجرایی Emirates Airline and Group تاکید کرد: “خودکفایی و امنیت غذایی برای رشد اقتصادی هر کشوی حیاتی است، و امارات نیز در این مورد مستثنی نیست.”

مسافران ایرلاین امارات و دیگر خطوط هوایی می‌توانند از این ماه، این سبزیجات خوش‌طمع را در پروازهای خود امتحان کنند. قرار است به زودی این محصولات به سوپرمارکت‌های امارات بیایند.

بوستانیکا توسط فناوری‌های قدرتمند – یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و روش‌های پیشرفته – و یک تیم داخلی بسیار تخصصی که شامل کارشناسان برزشناس، مهندسان، باغبانان و دانشمندان گیاه‌شناس است، هدایت می‌شود.

سیستم حلقه بسته مزرعه با هدف گردش در آوردن آب در میان گیاهان برای افزایش استفاده و عملکرد آب طراحی شده است.

بوستانیکا بر منابع خاک جهان که در معرض خطر هستند، هیچ اثری نخواهد داشت و وابستگی فوق‌العاده‌ کاهش‌یافته‌ای به آب و برداشت محصول در طول سال خواهد داشت که شرایط آب‌وهوایی و آفات مانعی برای آن نخواهند بود.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل