اخبار امارات

رشد اقتصاد غیر نفتی دبی

اقتصاد غیرنفتی دبی رکورد سه سال گذشته را زد

اقتصاد غیرنفتی دبی با تقاضای بالای سفر به این امارت و افزایش پروژه‌ در بخش ساخت و ساز، روند صعودی خود در ژوئن را ادامه می‌دهد.

شاخص مدیران خرید S&P Global Dubai که هر فصل تنظیم شده، و خروجی، دستورات جدید، استخدام، زمان تحویل فروشندگان و موجودی اجناس خریداری شده را در نظر می‌گیرد، از 55.7 در ماه مه، در ژوئن برای دومین بار به 56.1 رسید که بالاترین میزان از دوران پیش از کرونا در همین ماه بود.

طبق گزارش جدید، از آن‌جایی که شرکت‌ها خاطرنشان کردند که چگونه افزایش تقاضای مشتریان باعث رشد تولید شده است، فعالیت‌های تجاری غیرنفتی در دبی با سرعت به رشد خود ادامه داده‌اند. این نرخ رشد جزو سریع‎ترین‌ها طی سه سال گذشته بوده است.

این گزارش خاطرنشان کرد که سفر و گردشگری نقش عمده‌ای در این رشد داشته است و با کاهش محدودیت‌های سفر ناشی از شیوع کرونا، فعالیت این بخش به سرعت در حال بازگشت به حالت خود است.

یکی از اقتصاددانان S&P گفت: ” اقتصاد همچنین با چالش افزایش فشارهای ناشی از تورم مواجه شد که در نتیجه‌ی آن، بهای اولیه از ابتدای 2018 سریع‌ترین رشد خود را تجربه کرد. افزایش شدید قیمت‌های جهانی انرژی بر کسب‌وکارها فشار زیادی وارد کرد و مصرف‌کنندگان نیز احتمالاً با افزایش قیمت‌های سوخت، فشار هزینه‌ها را احساس می‌کنند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا