اخبار امارات

جبل علی در راستای تبدیل شدن به طولانی ترین ساحل عمومی دبی

عالیجناب شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم، ولیعهد دبی، از برنامه‌های توسعه‌ای برای تبدیل جبل علی به طولانی‌ترین ساحل عمومی دبی با امکانات غواصی، شنا و تفریح برای عموم خبر داد. این پروژه بخشی از برنامه جامع دبی 2040 برای توسعه و گسترش سواحل عمومی این امارت به میزان 400 درصد است.

ساحل جبل علی با طول 6.6 کیلومتر، بزرگترین ساحل عمومی دبی خواهد بود که مساحتی بالغ بر 330 هکتار را پوشش می‌دهد. این پروژه شامل یک ساحل عمومی دو کیلومتری برای شنا، منطقه‌ای 2.5 کیلومتری برای ورزش‌های غواصی، پیاده‌رویی با سکوهای مخصوص تماشای منظره، و مناطق تفریحی و خدماتی برای بازدیدکنندگان در تمام سنین خواهد بود.

ساحل جبل علی همچنین با زیرساخت‌های یکپارچه‌ای مانند جاده دوبانده در هر جهت، پارکینگ با ظرفیت 1000 خودرو، 80 رک دوچرخه، مسیر دوچرخه‌سواری و مسیر پیاده‌روی پنج کیلومتری متصل خواهد شد.

عالیجناب شیخ حمدان در بیانیه‌ای گفت: «پروژه توسعه ساحل جبل علی بخشی از برنامه جامع‌تری برای توسعه سواحل عمومی در دبی است که هدف آن افزایش طول کلی سواحل تا 400 درصد است. این برنامه شامل افزودن سواحل عمومی جدید، بهبود سواحل موجود و تجهیز آنها به امکانات تفریحی، ورزشی، زیباسازی و سرمایه‌گذاری است که در برنامه شهری دبی 2040 پیش‌بینی شده است.»

عالیجناب شیخ حمدان افزود که آنها مصمم هستند تا زیرساخت‌ها و خدمات را اجرا کنند و گزینه‌های شهری متعددی را برای شهروندان، ساکنان و بازدیدکنندگان فراهم کنند، از جمله سواحل، فضاهای باز و فضاهای سبز تفریحی، تا کیفیت زندگی در شهر را ارتقا بخشند و دبی را به بهترین شهر برای زندگی در جهان تبدیل کنند و محیطی سالم و متمایز را برای ساکنان و بازدیدکنندگان فراهم آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا