اخبار امارات

دبی بزرگ ترین بازار خودروی جهان را می سازد

برنامه‌ریزی دبی برای جهش در بازار خودرو

دبی برنامه‌های خود برای ساخت بزرگترین بازار خودرو در جهان را اعلام کرد. عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، دستور ساخت “بازار خودرو دبی” را صادر کرده‌است. این بازار خودرو عظیم به ۷۷ بندر در سراسر جهان متصل خواهد شد و قرار است تأثیر قابل توجهی بر صنعت خودرو در امارات داشته باشد. شرکت “دی‌پی ورلد” مسئولیت ساخت و مدیریت این بازار را بر عهده خواهد داشت و از دانش لجستیکی و شبکه‌ی جهانی خود برای تضمین موفقیت آن استفاده خواهد کرد.

عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم گفت که این بازار ۲۰ میلیون فوت مربعی، بزرگترین و پیشرفته‌ترین بازار خودرو در جهان خواهد بود و هدف آن دو برابر کردن فروش فعلی و رساندن آن به ۳.۸ میلیارد دلار است. وی افزود که این بازار جدید به یک مرکز جهانی برای ارائه‌ی خدمات تجاری، لجستیکی و مالی تبدیل خواهد شد و همچنین یک مقصد برتر برای علاقه‌مندان به خودرو خواهد بود.

“بازار خودرو دبی” یک پروژه‌ی راهبردی است که خدمات یکپارچه‌ای از جمله خرید، فروش، ثبت‌نام، بانکداری و لجستیک ارائه خواهد داد. این بازار با گسترش مساحت خود به ۲۰ میلیون فوت مربع، به یک مرکز جهانی جامع با ارائه‌ی خدمات پیشرفته و نوآورانه‌ی خودرو تبدیل خواهد شد. فروش و عملیات فعلی که ارزشی برابر با ۱.۹ میلیارد دلار دارند، انتظار می‌رود با گسترش زیرساخت‌ها و خدمات، دو برابر شوند.

این بازار جدید از طریق شبکه‌ی جهانی دی‌پی ورلد به بازارهای جهانی متصل خواهد شد و دسترسی و تجارت را بهبود خواهد بخشید. همچنین میزبان رویدادهای بزرگ خودرو و کنفرانس‌ها خواهد بود و آن را به یک مقصد مورد علاقه برای سرمایه‌گذاران تبدیل خواهد کرد. این بازار شامل مناطقی برای نمایشگاه‌ها، رویدادها، و همچنین مناطق تفریحی، فرهنگی و تجاری خواهد بود.

عالیجناب شیخ مکتوم بن محمد بن راشد آل مکتوم، معاون اول حاکم دبی، در پیامی در رسانه‌های اجتماعی گفت که این بازار خودرو بزرگترین و بهترین بازار خودرو در جهان خواهد بود. وی افزود که با افزایش ظرفیت بازار، فروش فعلی و اتصال آن به ۷۷ بندر در سراسر جهان، اهداف بلندپروازانه‌ی برنامه‌ی اقتصادی دبی D33 را شتاب خواهند بخشید و دبی را تا سال ۲۰۳۳ به یکی از سه شهر برتر اقتصادی تبدیل خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا