اخبار امارات

توصیه های هواپیمایی امارات

شلوغی فرودگاه دبی با سفرهای تابستانی

شرکت هواپیمایی امارات مستقر در دبی، یک دوره مهم سفر را از روز شنبه، ۶ جولای، با توجه به خروج بسیاری از خانواده‌ها برای تعطیلات تابستانی اعلام کرد. این شرکت هواپیمایی به مسافران توصیه کرد تا به زمانبندی‌های کلیدی در فرودگاه توجه کنند.

در این دوره سفر بالقوه، به مسافرانی که از دبی با هواپیمای امارات سفر می‌کنند، توصیه می‌شود که ترافیک بیشتر از همیشه در جاده‌های نزدیک به فرودگاه و تعداد زیاد مسافران در فرودگاه را در نظر بگیرند.

 • در زمان‌های پرشتاب، حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز به فرودگاه برسید.
 • اطمینان حاصل کنید که حداقل ۱٫۵ ساعت قبل از پرواز از مراحل immigration عبور کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که ۱ ساعت قبل از پرواز به گیت صحیح خود برسید.

اینجا چند مرحله است که مسافران می‌توانند برای سفر بدون استرس انجام دهند:

 • در خانه چک – این کنید – مشتریان امارات می‌توانند از خدمات چک-این در خانه در دبی و شارجه استفاده کنند. نمایندگان، فرآیند چک‌این را در خانه، هتل یا دفتر مشتریان کامل می‌کنند و چمدان ها را را به پرواز منتقل کی کنند.. این خدمات باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از پرواز رزرو شود. خدمات چک – این در خانه برای مسافران فرست کلاس و اعضای پلاتینیوم اسکایوارد رایگان است.
 • از برنامه یا وب‌سایت استفاده کنید – اپلیکیشن Emirates را دانلود کنید تا پروازها را رزرو کنید و تغییر دهید، بلیط سفر دیجیتال برای بیشتر مقصدها را دانلود کنید، اعلان‌هایی درباره پرواز خود دریافت کنید و حتی منوی پرواز خود را بررسی کنید. مشتریان همچنین می‌توانند صندلی‌های ترجیحی هزینه اضافی برای بار پیش از زمان رزرو کنند، خدمات رانندگی شوفر و فیلم‌های پیش‌انتخاب شده را برای تماشا از طریق سرگرمی پرواز ice رزرو کنند. مشتریان می‌توانند همچنین در emirates.com وارد شوند. چک‌این آنلاین و چک‌این در اپلیکیشن هر دو ۴۸ ساعت قبل از زمان حرکت پرواز باز است.
 • مسافران امارات می‌توانند شب قبل از سفر به فرودگاه بروند به طور رایگان چمدان خود را تحویل دهند. مسافرانی که از دبی حرکت می‌کنند می‌توانند ۲۴ ساعت قبل از حرکت چک‌این را انجام دهند. سپس نزدیک‌تر به زمان حرکت، مشتریان می‌توانند مستقیماً به بخش کنترل پاسپورت در فرودگاه بروند.
 • مسافران اماراتی می‌توانند تا ۲۸ جولای از بستنی رایگان برای تمام خانواده لذت ببرند. هر جمعه، شنبه و یکشنبه بین ساعت ۱۲ و ۶ بعد از ظهر، مشتریان می‌توانند به میزهای بستنی سرخ و سفید امارات در ترمینال ۳ بروند و از میان طعم‌های مختلف از جمله وانیل، شکلات انبه و لیمو انتخاب کنند.

از امروز تا 16 جولای همراهان مسافران اجازه ورود به ترمینال ها را نخواهند داشت

با نزدیک شدن به فصل سفرهای تابستانی، فرودگاه بین‌المللی #دبی محدودیت‌هایی را برای ورود افراد غیرمسافر به فرودگاه وضع کرده است. این محدودیت‌ها از ۶ تا ۱۷ جولای اجرا خواهند شد. مدارس در امارات در ماه‌های جولای و آگوست تعطیل هستند و این زمان از سال، محبوب‌ترین زمان برای سفر خانواده‌ها است.

همانطور که در آستانه موج سفرهای عید قربان اتفاق افتاد، در طول دوره‌های پیک ترافیک فقط مسافران اجازه ورود به ترمینال‌ها را خواهند داشت. مسئولان به کسانی که مسافران را به فرودگاه می‌رسانند، توصیه کردند که در خانه با آنها خداحافظی کنند.

علاوه بر این، دسترسی به محوطه ورودی ترمینال‌های ۱ و ۳ فقط برای وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی و فرودگاه مجاز است.

فرودگاه دبی در روزهای ۶ تا ۱۷ جولای شاهد افزایش قابل توجهی در ترافیک مسافران خواهد بود و انتظار می‌رود حدود ۳.۳ میلیون مسافر از طریق ترمینال‌های آن وارد یا خارج شوند. در این مدت، پیش‌بینی می‌شود ۹۱۴ هزار مسافر از فرودگاه خارج شوند.

پیک ترافیک در آخر هفته ۱۲ تا ۱۴ جولای خواهد بود که فرودگاه دبی میزبان حدود ۸۴۰ هزار مسافر می‌شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود که ۱۳ جولای شلوغ‌ترین روز فرودگاه باشد و حدود ۲۸۶ هزار مسافر در آن روز سفر کنند. به‌طور میانگین، فرودگاه در طول این دوره پیک، روزانه حدود ۲۷۴ هزار مسافر را مدیریت خواهد کرد.

به مسافران هواپیمایی فلای‌دبی توصیه شده است که حداقل چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند، در حالی که مسافران سایر ایرلاین‌ها نباید زودتر از سه ساعت قبل از زمان برنامه‌ریزی‌شده پرواز خود در فرودگاه حاضر شوند.

شرکت فرودگاه‌های دبی، که فرودگاه دبی را اداره می‌کند، به مسافران توصیه کرد: «برای رفت و آمد به فرودگاه و همچنین جابجایی بین ترمینال‌های ۱ و ۳ از متروی دبی استفاده کنید تا از ترافیک جاده‌ها اجتناب کنید.

سایر توصیه‌های این شرکت برای سفر عبارتند از:

 • خود را با محدودیت بار و مقررات بسته‌بندی ایرلاین خود آشنا کنید. با چک کردن این موارد از قبل، از شگفتی‌های لحظه آخر اجتناب کنید.
 • با آمادگی قبلی، زمان خود در بازرسی امنیتی را کاهش دهید. وسایل فلزی مانند ساعت، جواهرات، تلفن همراه، سکه و کمربند را در چمدان خود قرار دهید و دستورالعمل‌های حمل مایعات، اسپری‌ها و ژل‌ها را رعایت کنید.
 • خانواده‌هایی که کودکان بالای ۱۲ سال دارند می‌توانند با استفاده از گیت‌های هوشمند، فرایند کنترل گذرنامه را تسریع کنند.
 • به یاد داشته باشید که باتری‌های اضافه و پاوربانک‌ها را در چمدان دستی خود قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا