اخبار امارات

دبی چک‌های پرداخت اجاره را حذف می‌کند

به‌زودی می‌توانید به‌جای چک، با حساب بانکی اجاره را بپردازید

به زودی صاحب‌خانه‌ها در دبی می‌توانند با رسیدگی دستی به چک‌های مدت‌دار خداحافظی کنند. این صاحبان – و شرکت‌های مدیریت املاک – به این مستاجران اجازه خواهند داد تا به جای صدور چک به شیوه کنونی، پرداخت اجاره را از طریق حساب بانکی خود انجام دهند. این کار همچنین به آن‌ها امکان استفاده از طرح‌های پرداخت از طرف صاحب‌خانه‌هایشان یا شرکت‌های مدیریت املاک را می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در دبی و هرآنچیزی که لازم است راجب آن بدانید

 

به این ترتیب، پرداخت اجاره‌بها با چک به زودی حالت خودکار در آمده و از طریق پروسه جمع‌آوری اجاره با استفاده از سیستم بدهی مستقیم بانک مرکزی امارات (UAEDDS)، دیجیتالی خواهد شد.

اداره اراضی دبی همراهی خود با بانک امارات اِن‌بی‌دی برای آنلاین‌سازی روش‌ پرداخت چک اجاره‌بها را اعلام کرده است. سرمایه‌گذاران شخصی در خارج از کشور که به دنبال خرید ملک در دبی هستند نیز می‌توانند در امارات ان‌بی‌دی حساب‌ پس‌انداز مخصوص غیرساکنان، که به تسهیل خرید و مدیریت اموال و جمع آوری اجاره‌شان کمک می کند، باز کنند. سرمایه‌گذاران خارج از کشور توسط یک تیم مدیریت روابط پشتیبانی می‌شوند.

مدیر کل دپارتمان اراضی دبی گفت: “به‌عنوان بخشی از برنامه‌مان برای ارائه‌‌ی محیطی نظارتی برای خدمت به مستاجران و صاحبان ملک، با امارات ان‌بی‌دی همکاری‌ای را آغاز کرده‌ایم که هم‌راستا با تلاش‌هایمان برای دیجیتالی کردن کامل خدمات خود مطابق با “تدبیر دبی بدون کاغذ” است. چنین همکاری‌هایی به موثرتر کردن و تسهیل فرآیندهای موجود در بازار املاک کمک کرده و روش‌های قدیمی‌تر را جایگزین تدابیر جدید می‌کنند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا