تسلا در دبی تاکسی می شود

تسلا در دبی تاکسی می شود

خودرو تسلا مدل 3 به صورت آزمایشی به خودروهای سازمان تاکسیرانی دبی اضافه شد تا بازده و کارآیی آن مشخص شود.

سازمان راه و ترابری دبی (RTA) بعد موفقیت در استفاده از خودروهای تسلا به عنوان جایگزین خودرو لیموزین از سال ۲۰۱۷ شامل هشتاد دستگاه خودرو تسلا مدل S، پنجاه دستگاه خودرو تسلا مدل X و ۴۲ دستگاه تسلا مدل 3، تصمیم به این کار گرفت.
این خودروها از لحاظ بهینه‌ بودن و کاهش تولید کربن‌دی‌اکسید نتایج خوبی نشان دادند و آمار رضایت مشتریان از این خودروها نیز بالا بود.

اداره RTA قصد دارد استفاده از این خودروها را گسترده‌تر کند و برنامه دارد تا سال ۲۰۲۶، ۹۰ درصد از ناوگان خودرو‌های لیموزین دبی را به خودروهای دوستدار محیط زیست (برقی یا هیبریدی) تبدیل کند.

اداره راه و ترابری دبی (RTA) قراردادی را با سازنده اتوبوس استرالیایی BusTech Group برای آزمایش امکان بهره برداری از اتوبوس برقی دوستدار محیط زیست و بدون آلایندگی در آب و هوای دبی منعقد کرده است.

این اجرای آزمایشی همچنین فناوری‌های جدید را برای ارتقای خدمات مشتریان آزمایش می‌کند و اتوبوس را قادر می‌سازد تا به طور یکپارچه با سیستم حمل و نقل انبوه دبی ادغام شود.

همچنین عملکرد و مزایا و بازخورد رانندگان و مشتریان را برای شناسایی زمینه‌های بهبود ارزیابی می‌کند.

گروه BusTech از سال 2017 در دبی فعالیت می‌کند، جایی که یکی از نسل‌های اول اتوبوس برقی آن به‌عنوان سرویس شاتل مشغول به کار بوده است. نسل بعدی اتوبوس‌های برقی این شرکت در جاده‌های شهری آزمایش می‌شود.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل