اخبار امارات

رطب های محبوب برداشت امسال، به بازار امارات رسیدند

هر ساله در ماه ژوئن، خانواده‌های اماراتی به بازارهای محلی می‌روند تا اولین برداشت خرمای فصل، که به محلی‌ها به نام «تباشیر الرطب» شناخته می‌شود، خریداری کنند. این خرماها به دلیل بافت نرم و طعم شیرینشان در تابستان میان ساکنان بسیار محبوب هستند.

فروشندگان در بازارهای محلی برای هجوم سنگین مردم آماده می‌شوند، زیرا ساکنان برای خرید اولین خرماهای فصل به بازارها هجوم می‌آورند.

به گفته یکی از فروشندگان بازار الجبیل “روز چهارشنبه، اولین محموله خرماهای رطب از عمان، ذید و شهرهای نزدیک را دریافت کردیم. اگرچه ازدحام زیادی مشاهده نکردیم، اما چند مشتری وفادار با خانواده‌هایشان آمدند تا از برداشت تازه لذت ببرند.”

برای خانواده‌های اماراتی، خرماهای رطب فقط یک خوراکی خوشمزه نیستند؛ بلکه نماد مهمان‌نوازی محلی نیز هستند.

یکی از فروشندگان درباره بالا بودن قیمت‌ها می‌گوید “عرضه محدود است و قیمت کمی بالاتر است. با جلو رفتن فصل، قیمت‌ها بسته به عرضه و تقاضا تغییر خواهند کرد.”

بازار انواع مختلفی از خرماهای رطب از مناطق مختلف ارائه می‌دهد که هر کدام قیمت خاص خود را دارند. خرماهای الخطری از ذید به قیمت ۳۵ درهم به ازای هر کیلوگرم عرضه می‌شوند، در حالی که خرماهای الباس و نغال به قیمت ۴۰ درهم به ازای هر کیلوگرم موجود هستند. خرماهای کساب از ذید با قیمت بالاتر ۶۰ درهم به ازای هر کیلوگرم که به عنوان محبوب‌ترین خرماها در میان مصرف‌کنندگان محسوب می‌شوند.

از میان محبوب‌ترین انواع خرماها، خرماهای خنیزی از عمان با قیمت ۵۰ درهم به ازای هر کیلوگرم هستند. گزینه‌های مقرون به صرفه‌تر شامل خرماهای اوچیپال از عمان و ذید با قیمت ۲۵ درهم به ازای هر کیلوگرم و خرماهای حلوی از همان مناطق با قیمت ۳۰ درهم به ازای هر کیلوگرم می‌باشد.

فروشندگان تاکید کردند که نرخ خرماهای رطب ممکن است برای دو هفته آینده ثابت بماند زیرا عرضه محدود است.

ورود خرماهای رطب به بازار آغازگر دوره‌ای پرمشغله برای تولیدکنندگان و فروشندگان خرما است. آن‌ها امیدوارند که فصل موفقی در پیش داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا