اخبار امارات

قیمت ها در دبی طی یک سال چقدر بالا رفته اند؟

شاخص هزینه های زندگی Mercer

دبی سه پله در رتبه‌بندی سالانه Mercer بالا رفته و به جایگاه ۱۵ رسیده است. این رتبه‌بندی به منظور ارائه اطلاعات به کسانی که تصمیمات مربوط به عملیات جابجایی جهانی و ماموریت‌های بین‌المللی می‌گیرند، تهیه می‌شود.

طبق شاخص هزینه زندگی Mercer ۲۰۲۴، هنگ کنگ، سنگاپور و زوریخ گران‌ترین شهرها برای کارگران بین‌المللی هستند و همان رتبه‌های سال گذشته خود را حفظ کرده‌اند.

به همین ترتیب، شهرهایی که پایین‌ترین هزینه‌های زندگی را دارند، اسلام‌آباد، لاگوس و آبوجا هستند.

در سطح منطقه‌ای، دبی به گران‌ترین مکان برای کارکنان بین‌المللی در خاورمیانه تبدیل شده است.

ابوظبی در رتبه ۴۳ جهانی قرار دارد، ریاض در جایگاه ۹۰ و جده در رتبه ۹۷ قرار گرفته‌اند.

تد رافول، مدیر بخش محصولات شغلی و نیروی کار Mercer برای منطقه منا، توضیح داد که عامل اصلی افزایش رتبه دبی در سال جاری افزایش قیمت اجاره بوده است.

رافول گفت: “دبی شهری است که در طول دوره سالانه گذشته، سریع‌ترین افزایش اجاره را در بین تمام شهرهای بزرگ جهان داشته است.”

“اگر به سایر شهرهایی که به همین میزان رشد کرده‌اند نگاه کنید، صحبت از هنگ کنگ و سنگاپور می‌شود، به طور کلی در این شهرها همیشه مشکل کمبود فضا وجود داشته و همواره یک مشکل ثابت در زمینه عرضه بوده است.

“می‌توان حدس زد که در دبی نیز مشکل مشابهی وجود دارد، اما همچنین تقاضای زیادی در دبی وجود دارد و فکر می‌کنم اینجا تقاضا از عرضه پیشی گرفته است.”

در مورد آنچه Mercer به عنوان ‘سبد کالاهای مصرفی’ اندازه‌گیری کرده است، یک دوجین تخم‌مرغ در دبی ۷ درصد افزایش یافته است، روغن زیتون ۶ درصد و یک فنجان قهوه ۱.۶ درصد افزایش یافته است.

قیمت بنزین در سال گذشته ۷.۵ درصد کاهش یافته است، با این حال، قیمت یک بار اصلاح مو ۱.۲ درصد کاهش یافته و قیمت یک جفت شلوار جین بدون تغییر باقی مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا