اخبار امارات

تعیین 22 مدیر ارشد هوش مصنوعی در امارات

عالیجناب شیخ حمدان بن محمد، ولیعهد دبی، 22 مدیر ارشد هوش مصنوعی را به بخش‌های کلیدی دولتی این امارت منصوب کرد. وی معتقد است که بهره‌برداری از هوش مصنوعی، کلید تبدیل شدن دبی به یک پیشگام جهانی در استفاده از این فناوری نوظهور است.

این مدیران هوش مصنوعی در سازمان‌های دولتی مهمی همچون پلیس دبی، اداره راه‌ها و حمل و نقل دبی، اداره برق و آب دبی و اداره اقتصاد و گردشگری خدمت خواهند کرد.

عالیجناب شیخ حمدان در رسانه‌های اجتماعی نوشت: «این انتصاب‌ها بخشی از چشم‌انداز آینده‌نگرانه ماست که بر استفاده از هوش مصنوعی در کارهای دولتی تمرکز دارد.» وی افزود که این اقدام، گامی در راستای دستیابی به چشم‌انداز دولت دبی برای آینده کار دولتی و مطابق با طرح جامع هوش مصنوعی دبی است.

امارات متحده عربی همواره تلاش کرده است تا با ترویج استفاده از هوش مصنوعی، حکمرانی کارآمدتری را رقم بزند. در همین راستا، عالیجناب شیخ حمدان در ژوئن سال گذشته، «مرکز هوش مصنوعی دبی» را افتتاح کرد که قرار است کارمندان دولت را در استفاده از هوش مصنوعی برای خلق محتواهای مختلف آموزش دهد.

این مرکز همچنین برنامه‌هایی برای بهبود خدمات دولتی، افزایش بهره‌وری کارکنان دولت و حمایت از استارت‌آپ‌های فناوری پیشرفته دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا