اخبار امارات

این فصل، تعداد بازدیدکنندگان دبی اپرا، رکورد شکست

با پایان فصل دیگر از اجراهای دبی اپرا، این جاذبه‌ی نمادین دبی، از تعداد بی‌سابقه‌ای بازدیدکننده در اجراهای این فصل خبر داده است.

این مکان فرهنگی در فصل اخیر، میزبان ۲۵۰ هزار نفر بوده که بالاترین تعداد بازدیدکنندگان از زمان افتتاح این مکان در سال ۲۰۱۶ است.

بیش از ۱۰۰ تولید و ۲۰۰ اجرا در این فصل روی صحنه رفت و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر، برای دیدن نمایش‌هایی مانند ماتیلدا و اولین اجرای ارکستر تئاتر آل اسکالا و باله اپرای رم در امارات، به دبی اپرا رفتند.

اما یک نمایش واقعاً در این فصل درخشید و آن، بازگشت فانتوم آو د اپرا بود که بیش از ۳۰ هزار تماشاگر داشت.

این موزیکال همچنین امسال تاریخ‌ساز شد، چرا که برای اولین بار، نقش فانتوم را یک بازیگر عرب ایفا کرد.

دبی اپرا که سال گذشته سیستم صوتی خود را ارتقا داده بود، با استقبال گرم مخاطبان مواجه شد و همچنین امسال ابتکارات جدیدی را معرفی کرد، از جمله هفته‌ی موسیقی فیلم و پیانوی محدوده‌ای دبی اپرا ادیشن ساخت شرکت اشتاین‌وی اند سانز که هفت امارت‌ را گرامی می‌داشت.

هنوز هم می‌توانید آخرین اجراهای این فصل را ببینید، از جمله اجرای یکی از محبوب‌ترین خوانندگان ایرانی، علیرضا قربانی، در هفتم ژوئن.

نمایش کمدی عربی Al Jar که در روزهای ۲۱ و ۲۲ ژوئن اجرا می‌شود، پایان‌بخش این فصل خواهد بود. این نمایش، داستان دو همسایه و ماجراجویی‌هایشان را روایت می‌کند.

هرچند تا آغاز فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۵ دبی اپرا کمی زمان باقی مانده، اما از دهم ژوئن فهرست اجراهای فصل آینده منتشر خواهد شد و فهرست نهایی در دوازدهم سپتامبر اعلام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا