اخبار امارات

استخدام و آموزش خلبان ها به زودی شروع می شود

استخدام و آموزش خلبان‌های تاکسی‌های هوایی به زودی آغاز می‌شود

شرکت آرچر اوییشن (Archer Aviation) که قرار است از سال آینده تاکسی‌های هوایی برقی را در امارات راه‌اندازی کند، روز دوشنبه از آغاز فرایند استخدام و آموزش خلبانان برای هدایت هواپیماهای برقی عمودپرواز (eVTOL) خبر داد و بدین ترتیب، یک گام دیگر به عملیاتی شدن تاکسی‌های هوایی در این کشور نزدیک‌تر شدیم.

این شرکت آمریکایی با مرکز آموزش عالی هوانوردی ابوظبی (Etihad Aviation Training) که مقر آن در ابوظبی است، برای استخدام و آموزش خلبانان آینده که قرار است هواپیمای میدنایت (Midnight) را هدایت کنند، همکاری می‌کند.

مرکز EAT دوره‌های آموزشی برای کارکنان فرودگاه، خلبانان و خدمه کابین ارائه می‌دهد. این مرکز آموزشی، شرکت‌های هواپیمایی متعددی مانند الاتحاد، ویز ایر، ایرعربیا، فلای دبی، عمان ایر و بسیاری دیگر را به عنوان شرکای صنعتی و مشتریان خود معرفی کرده است.

در آوریل، شرکت آرچر سرمایه‌گذاری چند صد میلیون دلاری از ابوظبی دریافت کرد تا هواپیمای میدنایت را در امارات تولید کند و دفتر مرکزی بین‌المللی خود را در این کشور تأسیس نماید.

این سرمایه‌گذاری همچنین برای ساخت ورتی‌پورت‌هایی (vertiports) در مکان‌های کلیدی در سراسر ابوظبی و شتاب بخشیدن به راه‌اندازی تاکسی‌های هوایی تجاری آرچر در امارات در سال آینده اختصاص یافته است.

میدنایت آرچر زمان سفر را از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه رانندگی با خودرو به حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه پرواز با تاکسی هوایی برقی کاهش می‌دهد. میدنایت یک هواپیمای چهار سرنشینه با خلبان است که برای انجام پروازهای پیاپی سریع با حداقل زمان شارژ بین پروازها طراحی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا