اخبار امارات

پردیس هوش مصنوعی در دبی افتتاح شد

عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی، فاز اول «پردیس هوش مصنوعی دبی» را در دبی فایننشال سنتر افتتاح کرد.

این پروژه بخشی از برنامه سالانه دبی برای شتاب‌بخشیدن به پذیرش و به‌کارگیری برنامه‌های هوش مصنوعی است. عالیجناب شیخ حمدان در پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که این پردیس قرار است به بزرگ‌ترین مرکز اختصاصی برای شرکت‌های هوش مصنوعی و فناوری در خاورمیانه و شمال آفریقا تبدیل شود.

پردیس هوش مصنوعی دبی به استارتاپ‌ها امکان دسترسی به ابررایانه‌ها برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی را می‌دهد و با فراهم کردن محیطی حمایتی و قانون‌گذاری مناسب، به شرکت‌های نسل بعدی هوش مصنوعی کمک خواهد کرد.

این پروژه تا سال ۲۰۲۸ میزبان بیش از ۵۰۰ شرکت خواهد بود، بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌کند و مساحت آن به بیش از ۱۰۰ هزار فوت مربع خواهد رسید.

این طرح با برنامه اقتصادی دبی D33 همسو است که هدف آن ایجاد درآمد سالانه ۱۰۰ میلیارد درهمی برای اقتصاد دبی از طریق پروژه‌های تبدیل دیجیتال در یک دهه آینده است.

عالیجناب شیخ حمدان همچنین اعلام کرد که دبی با هدایت عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، وارد دوره جدیدی از نوآوری و رشد اقتصادی پایدار مبتنی بر فناوری و نوآوری شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا