اخبار امارات

آبشار سازگار با محیط زیست در حتا به زودی افتتاح می‌شود

منطقه‌ی حتا در دبی همیشه مقصد هیجان‌انگیزی برای ساکنان و گردشگران است و همیشه چیز جدیدی برای کشف کردن وجود دارد.

حتا، در فاصله‌ای دور از شلوغی شهر، جایی پر چشم‌اندازهای کوهستانی زیبا و فعالیت‌های سرگرم‌کننده است. و اگر فکر می‌کنید همه چیز را در حتا دیده‌اید، احتمالا اشتباه می‌کنید، زیرا جاذبه جدیدی به زودی افتتاح خواهد شد: آبشار سازگار با محیط زیست.

در ژانویه ۲۰۲۱ عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس امارات و حاکم دبی، از راه‌اندازی آبشار سازگار حتا خبر داد.

به گفته‌ی منابع در حتا، این پروژه پس از دریافت تأییدیه از مقامات، به روی عموم باز خواهد شد. احتمالاً این افتتاح در پایان تابستان و با کاهش دما اتفاق خواهد افتاد.

شرکت آب و برق دبی (DEWA) مسئول این پروژه است و پروژه‌های مشابهی را در حتا اجرا می‌کند که این منطقه را به قطب گردشگری و سرمایه‌گذاری تبدیل خواهد کرد و در عین حال میراث آن را حفظ خواهد نمود. پایداری و سازگاری با محیط زیست یکی از جنبه‌های کلیدی این پروژه‌ها است.

اما چه چیزی این آبشار را با محیط زیست سازگار می‌کند؟ این پروژه از آب سد غبرا استفاده می‌کند و بدین ترتیب آبشاری طبیعی ایجاد می‌کند. آب در این جاذبه گردشگری جمع‌آوری، تصفیه و دوباره به بالای سد پمپ می‌شود که آن را با محیط زیست سازگار می‌کند.

یک کانال آبی نیز در امتداد فضای پارکینگ زیر سد ساخته خواهد شد تا فرصت‌های عکاسی فراهم شود، و ماهی‌هایی در جریان آب پرورش داده خواهند شد تا جاذبه دیگری برای گردشگران و خانواده‌ها ایجاد کنند.

در این مجموعه همچنین فضاهای تفریحی از جمله زمین‌ بازی کودکان، کافه‌ و رستوران‌ و حتی فروشگاه‌ سوغاتی وجود خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا