اخبار امارات

به زودی در امارات با کف دست خرید کنید

عبدالله ابوشيخ، بنیان‌گذار گروه توسعه فناوری آسترا تک (Astra Tech)، به روزنامه خلیج تایمز گفت: «برنامه‌ریزی شده که فناوری «پالم پی» به‌تدریج در سال ۲۰۲۴ اجرا شود.» این شرکت راه‌حل پرداخت را از طریق شرکت تابعه فین‌تک خود، پی‌بای (PayBy)، در همایش فین‌تک دبی ارائه کرد.

پالم پی یک سرویس بی‌تماس شناسایی کف دست است که پرداخت را از طریق روش‌های احراز هویت بیومتریک امکان‌پذیر می‌کند. دستگاه‌های پرداخت، کف دست مشتریان را اسکن کرده و برای تأیید تراکنش، الگوی شیار‌های کف دست آنها را شناسایی می‌کنند.

ابوشيخ افزود: «ما تعداد مشخصی دستگاه داریم که برای اهداف آزمایشی در زیرساخت بازار محلی استفاده خواهند شد تا اطمینان حاصل شود که برای گسترش به بیش از 50 هزار پی‌بای در طول سال آمادگی کامل داریم.» او همچنین گفت: «در حال نهایی کردن جزئیات آخر هستیم تا مطمئن شویم پالم پی امسال بدون مشکل اجرا می‌شود.»

این شرکت در حال بررسی یکپارچه‌سازی این فناوری با بانک‌ها در آینده است تا کاربران بتوانند حساب‌های خود را مستقیماً به آن متصل کنند.

ثبت‌نام برای مشتریان

این فناوری برای کاربران رایگان خواهد بود. ابوشيخ در این باره گفت: «در فاز اول، کاربران می‌توانند از طریق خود دستگاه در محل فروش ثبت‌نام کنند. در آینده، فرایند احراز هویت کف دست در اپلیکیشن‌هایی مانند پی‌بای و بوتیم (Botim) ادغام خواهد شد تا مشتریان بتوانند به راحتی حساب‌های خود را با الگوی کف دست‌شان به‌روزرسانی کنند، درست شبیه به فرایند احراز هویت فعلی تشخیص چهره.»

او افزود: «سپس آنها می‌توانند با فقط تکان دادن دست خود در مقابل دستگاه، از فناوری پالم پی برای پرداخت در همه فروشگاه‌هایی که این فناوری نوآورانه را به کار گرفته‌اند، استفاده کنند و بدین ترتیب دسترسی فوری و راحتی خواهند داشت.»

این شرکت ادعا می‌کند که این فناوری یک جایگزین امن‌تر برای پرداخت‌های کارت سنتی و سایر فناوری‌های پرداخت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا