اخبار امارات

طرحی چشمگیر برای تبدیل شن های ساحلی به جنگل های سرسبز

در طرحی باشکوه که اخیراً در دوبی رونمایی شده، قرار است میلیون‌ها درخت مانگرو در طول ۷۲ کیلومتر از سواحل این امارت کاشته شود. این طرح که با نام «مانگروهای دوبی» شناخته می‌شود، به مرحله تحقیق و توسعه رسیده و قرار است تا سال ۲۰۴۰ در شش فاز مختلف اجرا شود.

شرکت توسعه شهرهای پایدار در دوبی، URB، به روزنامه خلیج تایمز گفته است که طرح‌های ارائه شده شامل پیاده‌روهای چوبی بر فراز جنگل‌های مانگرو، بیوسفرها، پارک‌های ساحلی و فضاهای اجتماعی است. این پروژه همچنین شامل امکانات آموزشی و سرگرمی مانند مرکز بازدیدکنندگان، موزه گیاه‌شناسی و مرکز حفاظت از طبیعت خواهد بود.

برنامه‌هایی برای پیاده‌روی‌های طبیعت، برنامه‌های آموزشی و فعالیت‌های حفاظتی در نظر گرفته شده است که می‌تواند به ایجاد ۱۰۰۰۰ فرصت شغلی سبز منجر شود. شش مکان برای اجرای این پروژه انتخاب شده‌اند که شامل ساحل جبل علی، ساحل دبی مارینا، ساحل عمومی جمیرا، ساحل ام سقیم، ساحل مرکاتو و ساحل جزایر دبی می‌شود.

هر یک از این مکان‌ها شرایط منحصر به فردی دارند که برای آزمایش روش‌های نوآورانه بازسازی ساحلی حیاتی هستند. این شبکه از جنگل‌های مانگرو می‌تواند دفاع ساحلی دوبی را در برابر دریا تقویت کرده و زیستگاهی شکوفا برای گونه‌های متعدد گیاهی و جانوری ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا