اخبار امارات

رکورد ۳۴ هزار معامله املاک در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۴ در دبی

بازار املاک دبی در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری رشد بی‌سابقه‌ای داشت و با بیش از ۳۴ هزار معامله ثبت‌شده در دبی لند دپارتمان رکورد شکست. این رقم نسبت به همین بازه در سال ۲۰۲۳ به میزان ۲۰ درصد افزایش داشته و بدین‌ترتیب سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۴ فعال‌ترین بازه سه‌ماهه‌ در تاریخ بازار املاک دبی محسوب می‌شود.

طبق گزارش Betterhomes حذف امارات از فهرست خاکستری FATF نقش مهمی در این رشد ایفا کرده است. انتظار می‌رود این رشد فعلاً ادامه پیدا کند.

در حالی که جمعیت دبی در سه‌ ماه اول امسال ۲۶ هزار نفر افزایش پیدا کرد، تنها حدود ۶۵۰۰ خانه جدید تحویل داده شد که این باعث فراتر رفتن عدم توازن بین عرضه و تقاضا می‌شود.

کمبود خانه‌های آماده روی بازار اجاره املاک نیز تاثیر گذاشته و باعث شده قیمت اجاره املاک نسبت به همین بازه در سال گذشته ۲۲ درصد افزایش پیدا کند. به‌طور خاص ویلاها در بازار ثانویه بیشترین تاثیر را از عدم وجود عرضه‌ی کافی گرفته‌اند.

با این که بازار ثانویه املاک در سه‌ماهه‌ی اول افت داشت، بازار پیش‌فروش املاک آن را جبران کرد و در ماه‌های ژانویه تا مارس بیش از یک پروژه در هر روز آغاز شد. بازار پیش‌فروش املاک اکنون ۵۸ درصد معاملات املاک در دبی را تشکیل می‌دهد.

بازار املاک لوکس دبی نیز با معاملاتی به ارزش بیش از ۱۵ میلیون درهم رشد ۳۰ درصدی را تجربه کرده و جایگاه دبی را به عنوان مرکز املاک مسکونی رده‌بالا و برند محکم‌تر کرده است. بازار ثانویه این املاک ۴۶ درصد و بازار پیش‌فروش این املاک ۴ درصد رشد داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا