اخبار امارات

راه های مهاجرت به آمریکا از امارات

برای افراد غیر امریکایی که سالهاست در کشور امارات زندگی می کنند و دارای کسب و کار شخصی یا مشاغل اداری هستند راه های متعددی برای مهاجرت به امریکا وجود دارد.
مدت زمان لازم برای مراحل دریافت هر نوع ویزا متفاوت است و ممکن است از چند ماه تا چند سال به طول بیانجامد. بطور معمول ویزاهای غیر مهاجرتی سریعتر به نتیجه می رسند اما در برخی موارد و تحت شرایطی ویزاهای مهاجرتی که با دریافت گرین کارت همراهند نیز ممکن است در مدت زمان بسیار کوتاه (زیر یک سال) به نتیجه برسند. در ادامه چند نمونه از روش های مهاجرت به آمریکا از امارات را بررسی می کنیم.

ویزاهای غیرمهاجرتی (دائمی یا کوتاه مدت)

مهاجرت به آمریکا از امارات با ویزای L-1

اگر در کشورهای منطقه یا امارات متحده عربی شرکتی دارید که بیش از سه سال در حال فعالیت است و گردش مالی نسبتا خوبی به صورت مستند و قابل ارائه دارد، می توانید با باز کردن شعبه ای در امریکا در کمتر از 8 ماه این ویزا را دریافت نمایید. همچنین میتوان این ویزا را برای مدیران عالی رتبه یا متخصصین شرکت نیز درخواست کرد. در صورتیکه واجد شرایط لازم باشید این ویزا قابل تبدیل به گرین کارت خواهد بود.

مهاجرت به آمریکا از امارات با ویزای کار H1B

در صورتیکه کارفرمای واجد شرایط در امریکا که کسب و کاری در زمینه تخصص شما دارد از نظر علمی یا عملی نیاز به شما داشته باشد، میتواند ویزای کار H1B را برای شما درخواست دهد. این ویزا بصورت موقت صادر می شود و پس از چند سال زندگی در امریکا در صورتیکه واجد شرایط باشید میتوانید آن را به گرین کارت تبدیل کنید. (ویزاهای مهاجرتی EB-2 یا EB-3 را مطالعه نمایید.)

مهاجرت به آمریکا از امارات ویزای E-2

این ویزا برای افرادی قابل استفاده است که دارای تابعیت کشور هایی مانند ترکیه، گرانادا، برخی از کشورهای اروپایی، پاکستان، عمان، اردن، اکراین و یا سایر کشورهایی هستند که با امریکا توافقنامه مالی دارند و شهروندان آنها مجاز به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود در امریکا می باشند. قابل توجه است که ایران جزو لیست کشورهای مجاز می باشد اما به دلیل شرایط فعلی و روابط سیاسی بین دو کشور در حال حاضر این ویزا برای شهروندان ایرانی به حالت تعلیق درآمده و قابل استفاده نمی باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای این ویزا به نوع کسب و کار مورد نظر بستگی داشته و حدودا بین 000,100 – 000,200 دلار می باشد. مدت زمان اخذ این ویزا حدود 6 تا 8 ماه است و تا زمانی که کسب و کار مورد نظر در جریان است قابل تمدید خواهد بود.

مهاجرت به آمریکا از امارات ویزای J-1

این ویزا به ویزای دانشجویی شباهت دارد و برای افرادی مناسب است که میخواهند در دوره های علمی، عملی مرتبط با تخصص و رشته ی خود در امریکا شرکت نمایند . این ویزا میتواند از چند هفته تا دو سال بنا بر مدت زمان دوره مورد نظر اعتبار داشته باشد.

مهاجرت به آمریکا از امارات ویزای F-1

ویزای دانشجویی برای دانشجویانی که از دبیرستان ها یا موسسات عالی درجه یک در امارات فارغ التحصیل شده اند و قصد ادامه تحصیل در امریکا را دارند . در صورتیکه درخواست شما برای ادامه تحصیل از سوی دانشگاه های برتر و با رتبه بندی خوب یا عالی و در رشته های خاص پذیرفته شود شانس بسیار بالاتری برای دریافت این ویزا را خواهید داشت.

مهاجرت به آمریکا از امارات ویزای نامزدی

این ویزا ویزایی موقتی است و تا 90 روز پس از ورود به امریکا اعتبار دارد. به عبارت دیگر شما 90 روز مهلت دارید تا در امریکا با نامزد خود ازدواج کنید. مدت زمان لازم برای دریافت این ویزا حدود یک سال است و فقط افرادی که شهروند امریکا هستند می توانند این ویزا را برای نامزد خارجی خود درخواست نمایند.

همه ی ویزاهای فوق در صورتیکه واجد شرایط لازم باشید در آینده قابل تبدیل به ویزاهای مهاجرتی زیر (گرین کارت) خواهند بود.

ویزاهای مهاجرتی ( گرین کارت)

اکثر شهروندان غیر امریکایی ساکن در کشور امارات یا سایر کشور های منطقه که قصد مهاجرت به امریکا را دارند از این دسته از ویزا ها استفاده می کنند .

مهاجرت از امارات به آمریکا با ویزای سرمایه گذاری EB-5

این ویزا به دو دسته ی کلی تقسیم می شود :
سرمایه گذاری غیر مستقیم یا مراکز منطقه ای
سرمایه گذاری مستقیم یا خرید کسب و کار شخصی

حداقل مبلغ سرمایه گذاری 800 هزار دلار امریکاست و سقفی برای میزان سرمایه گذاری وجود ندارد. از شروط دریافت گرین کارت از این روش این است که توانسته باشید با سرمایه خود برای 10 فرد امریکایی (شهروند امریکا، دارنده ی گرین کارت یا هر کسی که اجازه دارد بصورت قانونی در امریکا کار کند) ایجاد شغل نمایید.

مهاجرت از امارات به آمریکا ویزای EB-2

این ویزا شامل زیرمجموعه های متعددی است و طیف متنوعی از متقاضیان را در بر می گیرد. از نخبگان و استعداد های درخشان و مخترعان گرفته تا کسانیکه دارای تحصیلات عالی ( فوق لیسانس یا بالاتر )هستند و پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای امریکایی دارند. همچنین افرادی که در رشته ی خود آنچنان تخصص و تبحر دارند که بدون داشتن کارفرما نیز مجاز به دریافت گرین کارت می باشند. تعداد پرونده های مهاجرت از کشور امارات به امریکا از این طریق زیاد نیست اما همچنان برای افرادی که واجد شرایط لازم هستند گزینه ی بسیار خوبی خواهد بود.

مهاجرت از امارات به آمریکا ویزای EB-3

این ویزا برای آن دسته از افرادی طراحی شده است که دارای تبحر در حرفه ی خود هستند و یا هیچ تجربه ی کاری ویژه ای ندارند. در هر حالت برای دریافت این ویزا نیاز به پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای امریکایی خواهد بود. دریافت این ویزا برای افرادی که تجربه کاری ندارند به مراتب سخت تر است؛ با این حال از آنجا که بدون داشتن سرمایه خیلی زیاد و با حداقل دانش زبان انگلیسی محاوره ای نیز میتوان برای دریافت این ویزا اقدام نمود این روش برای بسیاری از افراد از جذابیت بالایی برخوردار است.

مهاجرت از امارات به آمریکا ویزای ازدواج

در صورتیکه ازدواج شما در هر کشوری به صورت رسمی به ثبت رسیده باشد. و یکی از شما دارای پاسپورت یا گرین کارت امریکا باشد، قادر است برای همسر خود درخواست گرین کارت نماید. برخی افراد تنها به قصد مهاجرت به امریکا با فردی امریکایی ازدواج صوری می کنند که دردسرها و تبعات قانونی غیرقابل جبرانی را برای هر دونفر به همراه خواهد داشت.

برای مهاجرت از کشور امارات به امریکا راه های دیگری نیز وجود دارد. انتخاب بهترین روش مهاجرتی که به نتیجه مطلوب منجر شود بنا بر شرایط مالی، خانوادگی ، تحصیلی و شغلی افراد متفاوت خواهد بود. با دریافت مشاوره از وکلای دفتر حقوقی ما و بررسی شرایط شما بصورت اختصاصی، از بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به امریکا و شانس موفقیت پرونده مهاجرتی خود مطلع خواهید شد و با آگاهی و اطمینان برای آینده ی خود و خانواده تان تصمیم خواهید گرفت.

در صورتی که شما هم ساکن امارات هستید و برنامه مهاجرت به آمریکا را دارید، برای دریافت مشاوره و اقدام، می‌توانید با ‌شرکت LawMaks از طریق راه‌های زیر در ارتباط باشید.

شرکت Lawmaks یک موسسه حقوقی مهاجرتی بین المللی مستقر در ایالات متحده است که با دفاتر در استمفورد، سی تی، نیویورک، استانبول و دبی در زمینه مهاجرت افراد و شرکت‌ها به آمریکا فعالیت می‌کند.

علاوه بر تخصص در اخذ ویزای سرمایه‌گذاری برای مشتریان از منطقه منا، Law‌Maks
طیف کاملی خدمات قانونی مهاجرت را ارائه‌ می‌کند.

برای مشاهده ی اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

وبسایت شرکت: www.lawmaks.com

شماره های تماس:
(Farsi and English) 0097145182506
(only English) 0097145182500

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا