اخبار امارات

بازوی رباتی در امارات که برای شما بنزین می زند

به‌زودی در سراسر امارات: رباتی که برای شما بنزین خواهد زد

گاهی اوقات زندگی در امارات شبیه زندگی در یک فیلم علمی‌تخیلی است و ویدیوهایی منتشر می‌شود که بر این حس می‌افزایند. شرکت ملی نفت ابوظبی ADNOC از یک بازوی رباتیک جدید رو‌نمایی کرده که در پمپ‌ بنزین در عرض چند ثانیه برای شما بنزین خواهد زد.

این تکنولوژی پیشرفته درب باک ماشین را باز می‌کند، پیچ سرپوش را می‌چرخاند و باک را پر می‌کند. این ربات با هوش مصنوعی کار می‌کند و بر طبق عادت شما به‌صورت سفارشی‌سازی‌شده بنزین می‌زند. با یک اپلیکیشن می‌توانید مشخص کنید که دقیقا چقدر بنزین می‌خواهید.

برای این کار حتی لازم نیست که ماشین را ترک کنید یا با کسی صحبت کنید، بنابراین نیازی به قطع کردن موسیقی هم نیست. با این کار شما می‌توانید بعد از بنزین زدن سریع‌تر دوباره وارد جاده شوید.

شرکت ادناک انتظار دارد که تا پایان سال این تکنولوژی را عملی کند اما فعلاً یک طرح ابتدایی آزمایشی در جزیره‌ی ریف در ابوظبی در حال جمع‌آوری اطلاعات است تا به رونمایی اصلی از این تکنولوژی در شبکه‌ی پمپ‌بنزین‌های این شرکت در سراسر امارات کمک کند.

در امارات بنزین زدن به عهده‌ی کارکنان پمپ‌‌بنزین است و این یعنی آن‌ها مجبورند ساعت‌ها در گرما کار کنند. با این بازوی رباتیک علاوه بر افزایش کیفیت خدمات، ظرفیت پمپ‌بنزین‌ها نیز افزایش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا