اخبار امارات

دبی از تمام زیان‌دیدگان طوفان اخیر حمایت می‌کند

عالیجناب شیخ حمدان گفت دبی از تمام زیان‌دیده از طوفان اخیر حمایت می‌کند

ولیعهد دبی روز شنبه مجموعه‌ای از طرح‌ها و اقدامات را برای فروکاستن آثار شرایط جوی اخیر در این امارت به تصویب رساند.

عالیجناب شیخ حمدان گفت که دبی مصمم است که به تمام زیان‌دیدگان از شرایط جوی زیان‌بار اخیر کمک کند و اضافه کرد که خود ایشان شخصاً بر پیشرفت اقدامات لازم نظارت خواهد کرد. ایشان تاکید کرد که تیم‌های میدانی کمک‌های لازم را به تمام شهروندان و ساکنین دبی خواهند رساند.

تیم‌های میدانی دولت دبی با کمک داوطلبانی از دل جامعه فعالانه مشغول کار برای حل فوری چالش‌ها هستند و اطلاعات لازم برای این کار در مناطق تحت تاثیر به آن‌ها داده شده است.

ولیعهد دبی دستور ایجاد یک کمیته برای بررسی فوری تمام درخواست‌ها از شهروندان اماراتی زیان‌دیده از باران اخیر را صادر کرد. این کمیته مناسب‌ترین اقدامات را برای پاسخگویی به درخواست‌ها مشخص می‌کند و تعمیر و بازیابی خانه‌های شهروندان زیان‌دیده را در اولویت قرار می‌دهد.

عالیجناب شیخ حمدان همچنین به دبی لند دپارتمان و آژانس مقررات املاک دبی RERA دستور داد که با سازندگان املاک برای برقراری شرایط عادی در تمام مناطق مسکونی همکاری کنند.

تمام شرکت‌های مدیریت مسکن و سازندگان املاک خدمات زیر را بدون هزینه‌ی اضافی ارائه می‌دهند:

  • مسکن جایگزین برای افرادی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.
  • پخش غذا در مناطق تحت تاثیر
  • خدمات جامع کنترل آفت
  • افزایش امنیت برای برقراری ایمنی ساکنین
  • کمک به بازگشت به املاک مسکونی از جمله خدمات نظافت داخلی
  • نظارت و ثبت آسیب‌های ناشی از باران در دوره‌ی پوشش بیمه
  • کمک به ارزیابی خطر احتمالی برای املاک مسکونی

ایشان همچنین به سازمان امور اسلامی دبی دستور داد که کمک‌های بشردوستانه به افراد نیازمند ارائه دهد. با دستور ایشان، پلتفرم جود نیز فعال شد تا کمک‌ها را از بخش خصوصی برای افراد نیازمند دریافت کند.

عالیجناب شیخ حمدان همچنین به سازمان اقتصاد و گردشگری دبی دستور همکاری با بخش خصوصی و هتل‌ها در دبی را داد تا برای شهروندان زیان‌دیده از باران‌های اخیر تا زمان تعمیر خانه‌هایشان اسکان موقت ایجاد کنند.

ایشان گفت که دبی همیشه آماده‌ی پاسخگویی کارامد به هر چالشی است. ایشان بر سازوکار قدرتمند مدیریت بحران در دبی تاکید کرد و گفت که آمادگی دبی با حمایت از سوی دولت و مردم افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا