اخبار امارات

نام نویسی فریلنسرها در پلتفرم های پروژه یابی امارات دوبرابر شده است

با میانگین حقوق ۳۷ هزار درهمی، تعداد فری‌لنسرها در امارات دوبرابر شده است

در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل از آن، نام‌نویسی فری‌لنسرها در پلتفرم مخصوص پروژه‌یابی دوبرابر شده است. گفته می‌شود این افراد به‌طور میانگین ماهانه ۱۰ هزار دلار (۳۶۷۰۰ درهم) درآمد دارند.

به گفته‌ی کارشناسان، نرخ روزانه‌ی افراد حرفه‌ای در امارات برای انجام پروژه به عواملی مانند تجربه‌ی کاری، طول پروژه، و مهارت‌های تخصصی لازم بستگی دارد. گفته می‌شود برای افراد حرفه‌ای با ۷ تا ۱۰ سال تجربه‌ی کاری، انجام پروژه‌ی ۱۲ ماهه حدودا روزی ۴۰۰-۵۰۰ دلار (تا ۱۸۰۰ درهم) درآمد دارد.

این درحالی است که این رقم در سایر کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا به‌طور میانگین ۳۰۹ دلار (۱۱۰۰ درهم)‌است. به‌طور میانگین استعدادهای حاضر برای انجام پروژه در امارات ۱۱-۱۲ سال تجربه‌ی کار تخصصی دارند که از میانگین منطقه با ۱۰ سال بیشتر است.

کارشناسان علت این موضوع را تعدد گزینه‌های ویزا، به‌کارگیری تکنولوژی
روز در صنایع مختلف و سیاست‌های سازگار با فری‌لنسرها عنوان کرده‌اند.

طبق گزارش Talent On Demand 2024، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا برخلاف اروپا و امریکا شاهد افزایش تقاضا برای مهارت‌های فری‌لنسرهاست. این شامل عرصه‌هایی مانند IT، بانک‌داری، امور مالی، املاک، ساخت‌وساز، انرژی و هتل‌ها می‌شود. در امارات تقاضای چشم‌گیری برای افراد حرفه‌ای با تخصص در تکنولوژی، مدیریت پروژه، تغییرات شرکتی، امنیت سایبری و غیره وجود دارد.

پرتقاضاترین مشاغل فری‌لنسری در امارات عبارتند از مشاغل مرتبط با تولید و ارائه محصول، مدیریت تغییرات شرکتی، مدیریت پروژه و تحلیل کسب‌وکار، بازاریابی و فروش، بازاریابی دیجیتال و توسعه کسب‌وکار، مدیریت ریسک و مشاوره استراتژیک.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا