چند توصیه برای اجتناب از شلوغی فرودگاه دبی در عید قربان

چند توصیه برای اجتناب از شلوغی فرودگاه دبی در عید قربان

دبی ایرپورتس با انتشار اعلامیه‌ای به مسافران اطلاع داد که فرودگاه دبی اینترنشنال طی دو هفته آینده، به دلیل تعطیلات تابستانی مدارس و تعطیلات عید قربان، بسیار شلوغ خواهد شد.

به گفته‌ی این اپراتور اصلی، انتظار می‌رود بین 24 ژوئن و 4 ژوئیه چیزی حدود 2.4 میلیون مسافر از دبی اینترنشنال سفر کنند و میانگین ترافیک روزانه به 214000 مسافر برسد.

پیش‌بینی می‌شود 2 ژوئیه شلوغ‌ترین روز همراه با ترافیک بیش از 235000 مسافر در این فرودگاه باشد. چنین آماری برای روزهای 8 و 9 ژوئیه در آخر هفته نیز پیش‌بینی می‌شود.

در حالی‌که دبی ایرپورتس برای فراهم کردن یک تجربه‌ی راحت از ورودی فرودگاه تا گیت‌های بوردینگ برای مسافران، در حال همکاری با شرکت‌های هوایی، مقامات نظارت‌کننده و شرکای بخش خدمات‌رسانی است، اپراتور هوایی دبی نیز از مسافران خواسته تا برای کنار آمدن با شلوغی تعطیلات، به چند نکته ساده دقت کنند:

  1. مسافران باید از آخرین مقررات سفر مربوط به مقصد خود آگاه باشند و قبل از رسیدن به فرودگاه از داشتن تمامی مدارک ضروری با اعتبار لازم اطمینان حاصل کنند.
  2. برای افرادی که با خانواده سفر می‌کنند، بچه‌های بالای 12 سال می‌توانند از گیت‌های هوشمند برای تسریع روند کنترل پاسپورت استفاده کنند.
  3. اگر پرواز مسافرین از ترمینال 1 است، بهتر است حداقل 3 ساعت قبل از حرکت در فرودگاه حاضر شوند. مسافران می‌توانند برای صرفه‌جویی در زمان، در هر کجا که می‌توانند، به‌طور آنلاین اعلام ورود (Check-in) خود را انجام دهند.
  4. افرادی که از ترمینال 3 سفر می‌کنند، می‌توانند ازخدمات راحت زودهنگام و سلف‌سرویس اعلام ورود خط هوایی امارات استفاده کنند.
  5. وزن کردن چمدان‌ها در خانه، بررسی مدارک پیش از حضور در فرودگاه و آمادگی برای وارسی‌های امنیتی می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان موقع حضور در فرودگاه شود.
  6. از مسافران خواسته می‌شود برای رفت و آمد به فرودگاه از مترو دبی استفاده کنند. ساعات کار مترو برای طول تعطیلات عید تمدید شده است.
  7. از آن‌جا که دسترسی به زمین بیرون ترمینال 3 محدود به وسایل نقلیه عمومی و خودروهای خاص دیگر است، به دوستان و خانواده مسافران توصیه می‌شود تا از جای پارک‎های مشخص‌شده‌ی فرودگاه و سرویس پارک ماشین توسط مامور پارک استفاده کنند.
نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل