اخبار امارات

ساعات کاری ماه رمضان و تعطیلات عید فطر در امارات

اطلاعات کامل در مورد تعطیلات طولانی پیش‌رو، ساعات روزه‌داری و کار در ماه رمضان

طبق محاسبات نجومی، دوم آوریل نخستین روز رمضان در سال ۲۰۲۲ خواهد بود. تاریخ قطعی تنها با مشاهده‌ی هلال ماه تعیین می‌شود.

ماه‌های اسلامی بسته به مشاهده‌ی هلال ماه ۲۹ یا ۳۰ روزه هستند. انتظار می‌رود که امسال رمضان ۳۰ روزه باشد و تا اول می ادامه یابد.

از آن جایی که از آغاز امسال روزهای آخرهفته‌ی جدید امارات نیمی از روز جمعه و روزهای شنبه و یکشنبه شدند، در طول ماه مبارک رمضان هم جمعه‌ها روز کاری خواهد بود.

نهادهای دولت فدرال در طول روزهای هفته (دوشنبه تا پنجشنبه) از ۹ صبح تا ۲:۳۰ ظهر باز باقی خواهند ماند. جمعه‌ها ساعت کار تنها از ۹ صبح تا ۱۲ ظهر است. زمان‌بندی‌های بخش خصوصی هنوز اعلام نشده است.

ساعات روزه در آغاز ماه ۱۳ ساعت و ۴۰ دقیقه خواهد بود و در پایان ماه به ۱۴ ساعت و ۲۰ دقیقه افزایش می‌یابد.

عید اسلامی فطر دومین تعطیلات رسمی ساکنین امارات خواهد بود، و قرار هم هست که طولانی باشد. عید فطر اولین روز شوال، ماه بعد از رمضان در تقویم هجری است. امسال، طبق محاسبات، عید فطر در روز دوم می خواهد بود.

طبق لیست تعطیلات رسمی امارات، ساکنین می‌توانند از ۲۹ رمضان تا ۳ شوال عید فطر را جشن بگیرند. اگر رمضان ۲۹ روزه شود تعطیلات ۴ روزه و اگر ۳۰ روزه شود تعطیلات ۵ روزه خواهد بود.

احتمال می‌رود که رمضان سی روزه و در نتیجه تعطیلات پنج روزه باشد. تاریخ احتمالی تعطیلات از شنبه ۳۰ آوریل تا چهارشنبه ۴ می است.

مقامات تایید کردند که ساعات کاری ماه رمضان از دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر و جمعه ها از ساعت 9 صبح تا ظهر خواهد بود.
ادارات فدرال مجاز خواهند بود تا در روزهای جمعه شیوه‌های کاری انعطاف پذیر و از راه دور را اجرا کنند.
بر اساس این دستورالعمل، تا 40 درصد از کارمندان دولت اجازه دارند در روزهای جمعه از خانه کار کنند.

کسانی که دور از محل کار خود زندگی می‌کنند یا شرایط خاصی دارند که چنین سفری را چالش برانگیز می‌کند، در اولویت انجام وظایف از راه دور خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا