اخبار امارات

همه چیز درباره سفر با اتوبوس از دبی به مسقط

سرویس اتوبوس دبی به مسقط

مناظر زیبای عمان و مهمان‌نوازی گرم آن‌ها این کشور را به مقصد محبوبی برای مسافرت میان ساکنین امارات تبدیل کرده است. عمان با امارات هم‌مرز است اما اگر حوصله‌ی ۴ ساعت و نیم رانندگی از دبی به مسقط را ندارید و نمی‌خواهید برای یک پرواز یک ساعته ۱۰۰۰ درهم بپردازید، می‌توانید با اتوبوس به عمان سفر کنید.

شرکت مواصلات مسئول حمل‌ونقل عمان سرویس اتوبوس دبی به مسقط را در دوران پاندمی کرونا به حالت تعلیق درآورد اما در حال حاضر ساکنین دبی می‌توانند از طریق اتوبوس‌های شرکت الخنجری از دبی به مسقط بروند. این اتوبوس‌ها هر روز برقرارند و راه مهمی برای جابه‌جایی میان این دو شهر محسوب می‌شوند.

خرید آنلاین بلیت این اتوبوس‌ها ممکن نیست اما می‌توانید آن را به‌صورت حضوری در دفتر‌های الخنجری در Ruwi یا Burj Sahwa یا از طریق واتس‌اپ خریداری کنید.

قیمت بلیت اتوبوس یک‌طرفه از دبی به مسقط ۹۵ درهم (۱۰ ریال عمان) می‌باشد و حرکت هر روز در ساعات ۷ صبح، ۳ بعدازظهر و ۹ شب انجام می‌شود. این اتوبوس‌ها مسافت ۴۵۰ کیلومتری را در مدت ۴ ساعت و ۳۵ دقیقه می‌پیمایند.

مدارک لازم برای خرید بلیت اتوبوس دبی به مسقط شامل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار، امارات آی‌دی با حداقل ۶ ماه اعتبار و امکان دریافت ویزا حین ورود به عمان است.

همچنین افراد حین خروج از امارات در مرز عمان باید ۳۶ درهم بپردازند و هزینه‌ی ویزای حین ورود به عمان نیز ۵۰ درهم است.

درصورتی که با ویزای توریستی در امارات هستید و می‌خواهید به عمان سفر کنید، باید پیش از سفر ویزای عمان را دریافت کنید. همچنین اگر ویزای سینگل امارات را دارید، برای بازگشت به امارات باید در عمان برای ویزای امارات درخواست بدهید. اما اگر ویزای مالتیپل دارید تنها داشتن شش ماه اعتبار ویزا برای بازگشت به امارات کافی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا