عرضه اولیه سهام شرکت‌های دولتی امارات

عرضه اولیه سهام شرکت‌های دولتی امارات

شرکت‌های متعددی در دبی و ابوظبی در ماه‌های آینده آماده‌ی عرضه اولیه سهام خود خواهند شد.

1- شرکت آب و برق دبی Dewa امسال اولین شرکت دبی بود که شروع به فروختن سهام خود کرد. ساکنین امارات می‌توانند سهام این شرکت را در Dubai Financial Market خریداری کنند. قیمت عرضه اولیه‌ی این سهام ۲.۴۸ درهم به ازای هر سهم است.

2- شرکت Tecom Group، عضو گروه هلدینگ دبی عرضه اولیه سهام خود را بین ۲.۴۶ و ۲.۶۷ درهم به ازای هر سهم قیمت‌گذاری کرده است. ساکنین امارات می‌توانند تا ۲۳ ژوئن سهام این شرکت را خریداری کنند و قیمت نهایی هر سهم آن در ۲۷ ژوئن اعلام خواهد شد.

۳) دولت دبی در ماه‌های آینده در راستای تصمیمی برای شناور کردن ۱۰ شرکت دولتی در بازار بورس، سهام شرکت عوارض جاده‌ای Salik را به فروش خواهد رساند.

۴) شرکت Adnoc Drilling زیرمجموعه‌ی شرکت ملی نفت ابوظبی (Adnoc) سال گذشته با فروش سهام خود ۴ میلیارد درهم سود داشت. قیمت سهم‌های عرضه اولیه‌ی این سرکت ۳.۷۱ درهم بود.

۵) شرکت Borouge نیز شرکت پتروشیمی تحت پشتیبانی Adnoc است که سهام عرضه اولیه خود را ۲.۴۵ به ازای هر سهم قیمت‌گذاری کرده است. این شرکت سال گذشته بیش از ۲ میلیون دلار از طریق عرضه اولیه به دست آورده بود. ساکنین امارات می‌توانند سهام شرکت‌های ابوظبی را از طریق Abu Dhabi Securities Exchange خریداری کنند.

۶) شرکت Fertiglobe نیز یک شرکت دیگر تحت پشتیبانی Adnoc است که وارد بورس ابوظبی شده است. در عرضه اولیه این سهام، هر سهم ۲.۵۵ درهم قیمت‌گذاری شد.

۷) شرکت AD Ports نیز با ورود به بورس ابوظبی افزایش سرمایه ۴ میلیارد درهمی داشت. این سهام در عرضه‌ی اولیه ۳.۵ درهم به ازای هر سهم قیمت داشت. در روز پنجشنبه این سهام ۵.۰۳ درهم به ازای هر سهم معامله شد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل