اخبار امارات

امارات، جذاب‌ترین شهر دنیا برای میلیونرها

امروزه میلیونرها بیش از قبل به امارات نقل مکان می‌کنند. بنا بر گزارش Henley & Partners، ثروتمندترین افراد جهان در حال نقل مکان هستند و امارات در حال تبدیل به خانه‌ی جدید این افراد است. انتظار می‌رود امارات متحده‌ی عربی در سال ۲۰۲۲ بیشترین ورود میلیونر در جهان را داشته باشد.
این آمار تنها شامل افرادی می‌شود که بیش از ۱ میلیون دلار ثروت دارند و بعد از ورود به امارات بیش از شش ماه در این کشور زندگی کرده‌اند.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا و بریتانیا جذابیتشان را به عنوان گزینه‌ی زندگی برای میلیونرها از دست داده‌اند و امارات به‌طور چشم‌گیری در حال محبوب‌تر شدن است؛ به طوری که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲، بیش از ۴ هزار فرد ثروتمند برای مهاجرت وارد خاک این کشور شوند. اصلاحات متعددی که در قوانین ویزا صورت گرفته و رویکرد رقابتی و انعطاف‌پذیر امارات در قبال قوانین مهاجرت به این موضوع کمک بسیاری کرده است.
اسرائیل، استرالیا، نیوزلند و سنگاپور نیز از جمله کشورهایی هستند که شاهد افزایش ورود افراد ثروتمند بودند در حالی که این آمار چین، هنگ‌کنگ، هند و برزیل کاهش یافته است.

تاثیر جنگ روسیه و اوکراین بر مهاجرت ثروتمندان به امارات

پیش بینی می‌شود امسال بیش از 4000 میلیونر خارجی به امارات مهاجرت کنند. با انجام اینکار امارات در میان ده کشور اول که بیشترین تعداد افراد ثروتمند در آن زندگی می کنند، قرار خواهد گرفت.

موسسه شهروندان جهانی هنلی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد صفر بودن مالیات بر درآمد، موقعیت مناسب بین آسیا و اروپا، امکانات لوکس، درآمدهای سرشار نفت و گاز در امارات، این کشور را به گزینه مناسبی برای مهاجرت ثروتمندان تبدیل کرده است.

طبق این گزارش، ثروتمندان روسیه برای فرار از تحریم‌های غرب در حال نقل مکان به امارات و اسرائیل هستند.

سونامی فرار سرمایه از روسیه حتی پیش از درگیری با اوکراین نیز وجود داشت اما با شروع حملات روسیه در تاریخ 24 فوریه و فشار کشورهای غربی مانند بریتانیا – که ثروتمندان روسی زیادی در آنجا زندگی می‌کنند –، فرار سرمایه از روسیه شتاب بیشتری به خود گرفت.

از طرفی توانایی ایالات متحده برای جذب سرمایه خارجی بطور قابل توجهی کاهش پیدا کرده بطوریکه در سال 2019 حدود 10800 فرد ثروتمند به آمریکا مهاجرت کرده اما در سال 2022 این عدد تنها به 1500 نفر رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا