اخبار امارات

400 درهم جریمه عدم ثبت نام برای بیمه بیکاری

در امارات مجوز کار افرادی که این جریمه را پرداخت نکنند به مشکل خواهد خورد

مهلت ثبت‌نام در طرح بیمه‌ی بیکاری امارات روز یکشنبه ۱ اکتبر به پایان رسید. اگر تا پیش از این مهلت در این طرح ثبت‌نام نکردید، اکنون باید بررسی کنید که آیا جریمه‌ای دارید و اگر دارید آن را پرداخت کنید.

وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی امارات (MoHRE) روز چهارشنبه ۱۵ نوامبر اعلام کرد که کسانی که در این طرح ثبت‌نام نکرده‌اند برای ویزای کار با مشکل روبه‌رو خواهند شد.

می‌توانید از طریق اپلیکیشن هوشمند یا وبسایت MoHRE یا مراجعه به یکی از مراکز خدماتی معتبر جریمه‌های خود را بررسی کرده و آن‌ها را پرداخت کنید.

پیش از این به افراد شاغل در امارات گفته شده بود که اگر در این طرح ثبت‌نام نکنند با ۴۰۰ درهم جریمه مواجه خواهند شد.

وزارت منابع انسانی امارات همچنین به افراد این امکان را می‌دهد که برای پرداخت قسطی جریمه‌ها درخواست کنند. همچنین در صورت ارائه‌ی تمام مدارک لازم، برای معافیت فرد از جریمه تجدیدنظر می‌کند.

این وزارتخانه گفت: «از کسانی که در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند می‌خواهیم که طبق برنامه‌ی پرداخت توافقی عمل کنند و حق بیمه‌شان را به موقع پرداخت کنند. عدم پرداخت به موقع حق بیمه منجر به ۲۰۰ درهم جریمه و همچنین لغو طرح بیمه می‌شود.»

برخی از افرادی که پیش از مهلت در این طرح ثبت‌نام نکردند، تا پیش از پرداخت جریمه‌ها نمی‌توانند ویزای کار خود را تمدید کنند.

اگر بعد از روز ۱ اکتبر امسال ویزای کار خود را دریافت کرده‌اید، از زمان صدور ویزا چهار ماه برای ثبت‌نام در این طرح بیمه‌ی اجباری فرصت دارید.

این طرح شامل تمام کارکنان بخش خصوصی می‌شود و اگر آن‌ها شغلشان را به‌طور غیرداوطلبانه و به دلیل غیرانضباطی از دست بدهند، به مدت سه ماه حقوق بیکاری دریافت می‌کنند.

حق بیمه‌ی این طرح برای کسانی که حقوق کمتر از ۱۶ هزار درهم دارند ماهانه ۵ درهم، و برای کسانی که حقوق بیشتر از ۱۶ هزار درهم دارند ماهانه ۱۰ درهم است. حق بیمه‌ی این طرح را می‌توان به صورت ماهانه، هر سه ماه، هر شش ماه یا هر سال پرداخت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا