اخبار امارات

تاخیر در گرفتن ویزای شنگن برای ساکنین امارات

برخی از ساکنان امارات، به دلیل زمان انتظار طولانی برای نوبت مصاحبه ویزای شینگن، در حال تغییر برنامه‌های خود برای تعطیلات عید قربان پیش رو هستند.

با فرا رسیدن عید قربان، ساکنان امارات تعطیلات آخر هفته طولانی را تجربه خواهند کرد. طبق محاسبات نجومی، این تعطیلات اسلامی بین 8 تا 11 ژوئیه پیشبینی می‌شود که در نتیجه‌ی آن کارمندان بخش عمومی و خصوصی در این کشور به مدت چهار روز تعطیل خواهند بود. تاریخ‌ نهایی پس از رویت هلال ماه مشخص خواهد شد.

آژانس‌های مسافرتی و ساکنانی که سعی در رزور کردن پرواز داشته‌اند تا پیش از پایان ژوئیه قادر به این کار نخواهند بود.

 

بیشتر بخوانید: تعطیلات عید قربان در امارات

 

مدیر بخش عملیات شرکت اسمارت تراول گفت: سریع‌ترین قرار ملاقاتی که میتوانم برای امور ویزا ست کنم برای 27 ژوئیه بود. پس از دو سال، بسیاری از مردم قصد سفر برای تعطیلات را دارند. تعداد بالایی سوال و پیگیری درباره اروپا داشته‌ایم. چند پکیج عالی داریم که در تلاشیم تا آن‌ها را ارائه دهیم. با این‌حال ناتوانی در مشخص کردن قرار ملاقات ویزا این را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.”

یکی از ساکنان دبی که برای دومین بار مجبور به تغییر برنامه‎های سفر خود به سوئیس شده است، گفت: “به دلیل این تاخیرها در اخذ ویزا، بسیاری از کشورهای اروپایی در حال از دست دادن شانس ورود ارز حاصل از گردشگری به کشورشان هستند. دیگر کسی خیلی قبل‌تر از فرا رسیدن تعطیلات شروع به برنامه‌ریزی نمی‌کند. کشورهایی که در طول پاندمی کووید 19 شانس دریافت درآمد زیادی را از دست دادند باید بکوشند تا از سهولت شرایط سفر برای افراد اطمینان حاصل کنند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا