اخبار امارات

3 مورد ابتلای دیگر به آبله‌ میمون در امارات شناسایی شد

امارات سه مورد جدید ابتلا به ویروس حیوانی آبله میمون را گزارش کرده است. وزارت بهداشت و پیشگیری از همه افراد جامعه خواست تا از اقدامات پیشگیرانه پیروی کرده، حین سفر پیشگیری‌های لازم را دنبال کرده و در بین جمعیت مراقب باشند و از رفتار پرخطر خودداری کنند.

این وزارت در بیانه‌ای گفت: “آبله میمون یک بیماری ویروسی است، اما درمقایسه با کووید 19، معمولا خود به خود بهبود پیدا کرده و از بین می‌رود. این بیماری اغلب از طریق ارتباط نزدیک با شخص یا حیوانی آلوده از جمله توسط مایعات بدن، قطرات تنفسی یا مواد آلوده به این ویروس به انسان منتقل می‌شود. همچنین می‌تواند به نوزاد درون رحم نیز انتقال پیدا کند.”

وزارت بهداشت همچنین به افراد جامعه اطمینان داد که مقامات بهداشتی امارات تمام اقدامات لازم از جمله تحقیقات، بررسی افرادی که با ویروس تماس داشته‎‌اند و نظارت بر سلامت آنها را انجام می‌دهند.

امارات اولین مورد ابتلا به آبله میمون خود را در 24 مه گزارش داد. این مورد مربوط به یک مسافر 29 ساله از غرب آفریقا بود.

وزارت بهداشت تاکید کرد که در حال همکاری با دیگر مقامات بهداشت است و در تلاشند تا یک سیستم نظارت بر همه‌گیری، مطابق با پیشرفته‌ترین روش‌های جهانی را به مرحله اجرا برسانند تا از حفاظت از جامعه در برابر بیماری‌های واگیردار، تشخیص سریع، و همچنین محدود کردن شیوع تمام بیماری‌های ویروسی از جمله آبله میمون اطمینان حاصل کنند.

“همه مقامات بهداشتی کشور متعهد به یک راهنمای پزشکی ملی و یکپارچه برای برخورد با افراد آلوده به آبله میمون و افرادی که با آن‌ها تماس داشته‌اند، هستند. این شامل ایزوله کامل مبتلایان در بیمارستان‌ها تا زمان بهبودی و قرنطینه کردن افراد دارای تماس‌ نزدیک با آن‌ها به مدت حداقل 21 روز در خانه، تحت نظر داشتن وضعیت سلامت آنها و ایجاد اطمینان از رعایت ایزوله‌سازی خانگی است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا